DHKP-C AKP ve Bakanlığa yapılan saldırıları üstlendi

DHKP-C AKP ve Bakanlığa yapılan saldırıları üstlendi
DHKP-C AKP ve Bakanlığa yapılan saldırıları üstlendi
Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi'ne yapılan bombalı ve lav silahlı saldırıyı DHKP-C üstlendi.

DHKP-C, dün akşam saatlerinde Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi’ne yapılan saldırıları üstlendiğini açıkladı. Örgüte yakın internet sitesinde yapılan açıklamada “Adaletsizliğin sembolü olan Adalet Bakanlığı ve halk düşmanı kararların alındığı AKP ’nin Ankara ’daki Genel Merkez karargâhı savaşçılarımız tarafından vurulmuştur" denildi.

"Adalet Bakanlığı ve AKP Genel Merkezi'nin Türkiye ’nin Başkenti Ankara’nın göbeğinde en iyi korunan binalar" olduğu belirtilen açıklamada, eylemlerin özellikle personelin kalmadığı geç bir saat seçilerek yapıldığı belirtildi.
Açıklamada şu satırlar da yer aldı:

Her iki eylemimizde de düşman cephesinden polis, herhangi bir AKP’li ya da kurum çalışanı hedeflenmemiştir.
Hedef olarak; Adaletsizliğin sembolü olan Adalet Bakanlığı ve halk düşmanı kararların alındığı AKP’nin Genel Merkez karargâhı olan iki kurum alınmıştır.

Bütün hassasiyetimize rağmen Adalet Bakanlığı’na yönelik yapılan eylemde kurum çalışanı bir kişinin eşinin hafif yaralandığı söylenmektedir.

Elimizde olmadan neden olduğumuz bu hafif yaralanmadan dolayı yaralanan kişi ve ailesinden özür dileyerek, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.


  http://www.radikal.com.tr/1125989112598915

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KENDİNİ KÜRT ZANNEDENLER NEDEN ERGENEKON'A SAHİP ÇIKAR - Germiyen

  İlginç olabilesi bir durum kendini Kürt zannedenlerin bazıları, binlerce faili meçhulun müsebbibi aynı anda Ergenekon'u savunabiliyor. Aynı anda bazı kendini ulusalcı zannedenler KCK davalarına ateş püskürebiliyor. Neler oluyor bilmediğimiz bişey mi var?

  Bu örgüt kim, ne iş yapar? - nitemtran

  Önce 28 Şubat darbesi öncesi basının yüzakı, o kanaldan bu kanala gezdirilen Aczımendiler vardı. Aynı zamanda da Hizbullah denilen,şeriat isteyen katil sürüsü.Ortalığı kasıp kavuruyorlardı. Sonra 28 Şubat darbesi oldu ve bu örgütler sırra kadem bastılar!Ne oldu?Eylemsizlik kararı mı aldılar? Yoksa görevleri darbenin zeminini mi oluşturmak mıydı? Şimdi de DHKP-C,neymiş,biraz Mao soslu şehir gerillacılığıyla Marksist Leninist devrim yapacaklar he mi?Toplasan üç-beş hücrede 50 kişi... En cahil insan bile biliyor ki bunların asıl görevi ülkeyi istikrarsızlaştırmak,barışı önlemek. Peki bunları kim kurdu ya da kim yönlendiriyor? Tabi ki devletin asıl sahipleri olduklarını düşünen ve seçilmiş iktidarları yıkmak için her yolu deneyen paramiliter, Ergenekon gibi yapılanmalar. Tam da barış süreciyle yumuşayan ortamda döküldüler piyasaya, neden acaba? Te Allahım...

  adalet - dnzymn

  neredeyse her hakkını arayanın tutuklandığı, terörist ilan edildiği bir ülkede, bir küçük amerikan ülkesinde. adalet bakanlığı bombalanıyor. diyor ki adalet için yaptım. bu ülkede adalet var mı. özünde akp iktidarının ırak taki, kuveyt, libya, mısır daki kukla iktidarlardan ne farkı var? iki satır daha yazsam evimden almazlar mı :)

  terör bitti yaşasın yeni terör - kullaniciadlikisi

  devlet abd abisine özendi, sürekli pedal çeviriyor kendine düşman yaratıyor. hem sol örgüt hem ergenekon hem çözüm karşıtı hem devrimci nasıl olunuyor biri anlatsa ya?

  yorum - dnipro

  yorumlarin genelinde ergenekon veya akp nin istegi uzerine dhkp-c eliyle baris surecinin baltalanmasindan bahsediliyor.peki bu ulkede gundemde baris surecinden baska hicbirsey yokmu.aylardir cagdas hukukcular dernegi,genclik dernegi,grup yorum,halkin hukuk burosu gibi kurumlar surekli olarak basiliyor.yuzlerce insan hukuksuzca geceyarilarinda evleri basilarak gozaltina alindi,tutaklandi..herkes susuyor.neden?baris sureci zarar gorur,yanlis anlasilir diye..yapilanlara susmayanlarda ergenekoncu,akpnin yenigucu vs. diye etiketlenmekte.

  eregenekoncularin son sesleri - serxos ararat

  olay bukadar acik ve netken böyle komik komik yorumlar yaziliyor yaw. bu "eylemler" ergenekonun son nefesleridir. tamda bugünlerde ordu hakkinda verilecek kararlar aciklanmis gibi oldu bu olay gerceklestiyor. dhkpc'de onlarin elinde olduguna göre...... mesaj nettir bence bu ara herkesin newrozu kutlu olsun

  Neden - anaximenes

  örneğin Batı Avrupa ülkelerinde silahlı örgütler yok. Çünkü demokrasi iyi-kötü kurum kuruluşlarıyla işlerlikte. Neden Latin Amerika, Afrika, Asya ülkelerinde çok sayıda silahlı örgüt var. Çünkü Latin Amerika'da silah bırakmış birkaç ülke-örgütü dışta tutarsak, -ki buralarda göreli halkçı iktidarlar işbaşına gelmeye başlamıştır- hemen tüm ülkelerde demokrasi eksikliği vardır. Bir yemeğe benzetecek olursak bu eksiklikler, tuz ya da biber değil yemeğin asli unsurlarıdır. Bunların neler olduğunu demokrasi konusunda asgari bilgiye sahip olanlar bilir. Herkes kafasına göre fil tarifi yapıyor..