DHKP-C: Belçika İçişleri Bakanlığı'yla anlaşmamız var

DHKP-C'nin enformasyon bürosu sözcüsü Musa Asaoğlu, 'Belçika İçişleri Bakanlığı'yla güvene dayalı anlaşmaları olduğunu' öne sürdü.

Belçika'da, DHKP-C adına faaliyetlerde bulunan ve Sabancı suikastı zanlılarından Fehriye Erdal ile birlikte tutuksuz yargılaması süren Musa Asaoğlu, 'Belçika İçişleri Bakanlığı'yla güvene dayalı anlaşmaları olduğunu' öne sürdü.
DHKP-C'nin, 'enformasyon bürosu sözcüsü' olarak tanıttığı Asaoğlu, Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında, operasyonda 8 kişinin gözaltına alındığını, bunlar arasında tutuklandığı belirtilen şahsın kendisi olduğunu, daha sonra serbest bırakıldığını, bugün savcılığa giderek ifade vereceğini söyledi.
"Belçika İçişleri Bakanlığı ile güvene dayalı anlaşmamız var" diyen Asaoğlu, Fehriye Erdal'ın 'bulunması gereken yerde olduğunu' belirtti. Bu yeri kendilerinin belirlediklerini ve bakanlığın isteği üzerine 'güvenlik açısından değiştirdiklerini' belirten Asaoğlu, "Erdal bulunması gereken yerde olmasaydı, yasal olarak tekrar tutuklanması gerekirdi" dedi.