DHKP/C: Erdoğan'a suikast düzenlemedik

DHKP/C: Erdoğan'a suikast düzenlemedik
DHKP/C: Erdoğan'a suikast düzenlemedik
DHKP/C, bir basın açıklamasıyla basında çıkan 'Başbakan Erdoğan'a suikast' haberlerini yalanladı.

Radikal.com.tr - Ankara ’da AK Parti Genel Merkezi'ne ve Adalet Bakanlığı'na yönelik lav silahlı, el bombalı saldırıyı üstlenen DHKP/C, Başbakan Tayyip Erdoğan ’a yönelik yeni suikast planları yaptığı iddialarıyla ilgili gazetelerde çıkan haberleri yalanladı.

Örgüte yakın internet sitesinden yapılan açıklamada, “Basında çıkan Başbakan Erdoğan 'a suikast haberleri yalandır!” denildi.

Açıklamada, “Erdoğan'a yönelik sadece bir kez 2003 yılında 122 insanımızın öldüğü F Tipi Tecrit politikalarındaki sorumluluğundan dolayı oğlunun düğününde gelin arabasının geçeceği güzergaha bombalı tuzak hazırlığımız olmuştur. Bunun dışında ne Erdoğan'a, ne de ailesine yönelik bir eylem hazırlığımız olmamıştır” denildi.


  http://www.radikal.com.tr/112614611261464

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ne Kadar - anaximenes

  'terör uzmanı' varmış memlekette. Yalnız tarih bilgileri yok denecek kadar. Üstelik terörün tarifini yapmaktan da acizler. ABD nin Sovyetlerin dağılmasından sonra kurduğu terör korosuna katılmışlar ve terörün asli aktörlerinden, terör demagojilerinin neye hizmet ettiğinden bihaberler. Ege fıkrasındaki gibi "var mı agamlan bana yan bakcek" rahatlığı içinde savurup duruyor, efendilerinden bol bol aferin alıyorlar..

  Arınç'a suikast davası ne oldu ??? - remurisat

  O değil de, hani şu Arınç'a suikast davası ne oldu ? Hani suikasti gerçekleştirecek (!) kişinin Arınç'ın evinin yerini aklında tutamayıp da, yakalanacağını anladığında krokiyi ağzına atıp, yutamaya çalıştığı o müthiş suikast planından bahsediyorum...

  TERÖR TİYATROSU - HARAYDIN

  Terörün sadece BİR taşeron olduğunu anlamayanlara en güzel cevap bu galiba. ASALA yı PKK ile DEĞİŞTİRENLER muhtemelen modası geçti diye ondan vazgeçmeye başladılar ve ortaya yeniden bir canavar diriltmeye uğraşıyorlar. demek bundan sonra terörün nasıl bir kan ve uyuşturucu batağından dünya jandarmalarının hayallerinin taşeronu olduğunu anlamayarak onlara kukla ve perde olanların başka hayaller adına bu terör örgütü ile insanlık dışı vahşetle şeytanın külahını giyecekler.Ne diyelim terörü ve bahanelerini anlamak ve ibret almak ve bahanelerini yokederken terörün insanlık, demokrasi ve müslümanlık katili bir canavar gibi taşeron olarak kullanıldığının anlaşılması ve gereğinin yapılması ümidi dışında yapacak bir şey yok.

  - momentum

  Dünden beri örgütün açıklamaları ne kadar da resmi ve ciddi. Galiba PKK'ya yapılan muameleden, DHKP/C de gaza geldi. O da bir "muhatap alınabilirlik" görüntüsü oluşturmaya çalışıyor. Ya da, görünürlüğünü artırma çabasında; PKK'dan boşalacak yere geçmeye çalışıyor. Bu alemin de kendine göre bir PR derdi var; ne de olsa kapitalizm ve CV'ler çağındayız. Fukuyama'nın "Tarihin Sonu" tezi doğru galiba.