DHKP-C faili olarak eski Liman-İş Genel Başkanı aranıyor

DHKP-C faili olarak eski Liman-İş Genel Başkanı aranıyor
DHKP-C faili olarak eski Liman-İş Genel Başkanı aranıyor
Adalet Bakanlığı ile AKP Genel Merkezi'ne bombalı ve lav silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen 3 kişiden Hasan B.'nin, eski Liman-İş Sendikası Genel Başkanı olduğu öne sürüldü.

MERSİN - DHKP-C adına Adalet Bakanlığı ile AKP Genel Merkezi’ne yönelik bombalı ve lav silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen 3 kişiden Hasan B.’nin, eski Liman-İş Sendikası Genel Başkanı olduğu ve 'canlı bomba' olarak arandığı öne sürüldü. Geçen salı gecesi gerçekleştirilen çifte saldırının faillerinden oldukları ileri sürülen DHKP-C militanları Muharrem B. ve Murat B.’nin yakalandığı belirtilirken, Hasan B. ise aranıyor. Örgütün bir çok eylemine katılan Hasan B.’nin son olarak Suriye’ye giderek eğitim aldıktan sonra 'canlı bomba' eylemleri yapmak üzere Türkiye ’ye giriş yaptığı öne sürüldü.

ESKİ SENDİKACI ÇIKTI
Polisin yakalamak için üst üste operasyon yaptığı Hasan B.’nin eski bir sendikacı olduğu ortaya çıktı. Hasan B., 1989’da yılında Liman- İş Sendikası Mersin Şube Başkanlığı görevinde bulundu. Mersin Limanı’nda birçok işçi eylemini yöneten Hasan B., 1991’de Liman-İş Genel Başkanlığı görevine seçildi ve 1998’e kadar bu görevi sürdürdü.
Sendikacılık görevinden ayrıldıktan sonra DHKP-C içinde eylemlere katıldığı, özellikle Mersin’deki eylemlerde ön saflarda yer aldığı ileri sürülen Hasan B.’nin, son olarak Suriye’ye giderek eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye girdiği polis tarafından iddia edildi.

DHKP-C DELİLİ OLARAK TAYAD EYLEMLERİ GÖSTERİLDİ
Bu arada polisin Hasan B.’nin, "DHKP-C'nin düzenlediği eylemlerde aktif görev alması"na yönelik olarak öne sürdüğü iki olay ise Tutuklu Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (TAYAD) cezaevlerinde tecride karşı yaptığı iki eyleme katılması gösterildi. (Ali Ekber ŞEN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112627711262774

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sendikacı olmak!!! - dinc_k

  Eski sendikacı denilerek,,, son yapılan Kesk operasyonunda tutuklanan sendikacılar hedef gösterilmiş olunmuyor mu?... İnsan sendikacı da olabilir tayadlı da, bu onun bu kimliğinin öne çıkarılarak hedef gösterilmesini gerektirmez.

  Insalarin Katledilmesine alet olmayin - deniz1978

  tüm bu haberlerin hepsi o insanlari katletmek icin, aylardir bu yapilmaya calisiliyor, Eger bu insanlar katledilirse bunun sorumlusu basta siz Gazetecilerdir bunu unutmayin, Fasist AKP' ye ve onun Polisine alet olmayin, Gercekleri yazin

  Suçlu - surrealist_tr

  Gazete bile adamı suçlu ilan etmiş.Tayad eylemlerine katılmak dhkp-c'li mi yapıyor insanı.

  havuz problemi? - awesta21

  birden aydınlandım sizede sorayım bir insan (bu ortala ben olayım) : demokratik kitle örgütlerinin yasal sınırla içinde basın açıklaması(sayısımı bilmiyom biz hesaplaması kolay olsun diye 100 diyelim),miting (20 diyelim),iş bırakma(5 diyelim) ,iş yavaşlatma (5 diyelim),tutuklu arkadaşlara destek amaçlı basın eylemler(5 diyelim) Şimdi sorum basit bunlareldeki tüm verilerle acaba ben hangi örgütten olurum? ya siz?