DHKP-C gözaltıları Adliye'de

DHKP-C gözaltıları Adliye'de
DHKP-C gözaltıları Adliye'de
DHKP-C'ye yönelik olarak salı günü 28 ilde düzenlenen operasyonun İstanbul ayağında gözaltına alınan 54 kişiden 30'u Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

İSTANBUL DHKP-C’ye yönelik olarak salı günü 28 ilde düzenlenen operasyonun İstanbul ayağında gözaltına alınan 54 kişiden 30’u Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz salı günü DHKP-C’ye yönelik İstanbul’da 21 ilçede 41 adrese baskın düzenlemiş, operasyonda 50’si kamu çalışanı 54 kişi gözaltına alınmıştı. 1 kişi emniyetten serbest bırakılırken işlemleri biten 53 şüpheliden 30’u bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

Operasyonlarda Türkiye genelinde 187 kişi gözaltına alınmıştı.

HABİP ATAM / DHA


  http://www.radikal.com.tr/112239311223934

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YENİ MEMUR YASASI VE MEMUR GÖZALTILARI - barissenturk000

  ne kadar da büyük bir tesadüfler ülkesiyiz. şimdi dönüp arkamıza baksak,büyük bir toplumsal olayın, şiddetli bir zammın, yükek sayıda şehidin,herhangi bir tolumsal katlamın vb vb vb üstüne nedense hep başka bir büyük olay gelmiştir. ya da taslağı hazırlanan ve yahut yasası çıkan bir takım maddeler üzerine bazı olaylar olmuştur. yeni memur yasası yolda. meslekten atılma kolaylaşacak. bir bakıyorsunuz üstüne DHKP-C maskesi altnda memur baskınları ve gözaltılar çıkıyor.asıl hedef KESK... KCK,ERGENEKON, ÖĞRENCİLER, BAZI ÜNİVESİTELER,ZATEN MALUM GAZETECİLER VE DAHA BİLİMUM BİR ÇOK MUHLİF GRUP... HEPSİ BİR ŞEKLDE GÖZALTILARDA YA DA TUTUKLANMIŞ DURUMDA. yeni memur yasasının üzerine, memurlara yapılan bu baskınların rastlantı olduğunu düşünmemek gerek. göreceğiz, bu göz altına alan kişilerin bir çoğunun davası bir süredevam edecek. en azından yasa çıkana kadar. sonra da suçlu ya da suuçsuz... mesleklerinden uzaklaştırılacaklr.

  Kürtlerle baris, komünislerle savasa devam - telat cengiz

  Burjuvazi egitim sistemini nekadar yobazlastirip, ülkeyi islama emanet ettikleri sürece saltanatlari devam edecektir. anlasilan oki her sorunun üstesinden gelmelerine karsi sosyalistlerle olan sorunlarini pekte cözecege benzemiyorlar, Kürtler bu ülkede türkler gibi yasamak, ana dillerinde egitim yapmak gibi cok dogal ve olaganbir talep öne sürmektedirler, bunun icin 100 binden fazla insan feda etmek zorunda kaldilar, kaldiki Kürtlerin öyle burjuvaziyla sorunlari yok, sendikalarla, esit gelir dagilimi gibi hayati konularla burjuvaziyi rahatsiz edebilecek cinsten sikint üretecek egilim tasimiyorlar. peki sosyalistler ne istiyor, Esit gelir dagilimi, esit parasiz egitim, emperyalistlerin ülkeyi terk etmesi, ulusal ekonominin yapilandirilmasi, isci ve köylünün insan gibi yasayacagi bir düzen. iste bu talepler Burjuvazinin canini sikar, karsitsan seni sosyalist bir örgüte üye göstermeleri ile birlikte 15 yil icerde cürümen bir an meselesidir, öyle suc islemene adam öldürmene gerek yok, illegal bir örgütle en ufak bir temas tüm hayatini karartir. Burjuva hukukunun isleyis semasi bu sekildedir. Örgütlenme yeteneginden yoksun bir solun hedefe ulasmayacak eylemlerle kendini bir suc makinesine cevirmeside ayri bir sorun, bir ülkede isci hareketi, sendikalar bazinda örgütlü degilse hic bir siyasal yapi hedefine ulasamaz. Burjuvazinin hizini ancak fabrikalarda, kamu alanlarinda sendikal örgütlemelerle kesmek mümkündür. 80 darbesinden kisa bir süre sonra katledilen Kemal türklerin akibeti tesadüf degildir. onlar 68 kusagini ciddiye dahi almiyorlardi, asil korktuklari DISK ti ve kemal türklerdi. Sol artik adam akilli örgütlenmeyi ögrensin. saygilarimla

  187 mi, korkulari cok buyuk! - idil rosa

  Vay be operasyona bakin, bilmem yirmi kusur sehirde es zamanli dev operasyon. Nihayet yakalandilar, ya aksi olsaydi, dusunemiyorum bile Riccardione'nin halini, nasil hesap verecekti patronlarina.... Vay vay vay, iste en sonunda yakalandi ciban baslari. ''Korkuyorlar, korkacaklar korksunlar; geliyorlar gelecekler yakindir'' Epeydir sessiz sedasiz oturuyorduk evlerimizde, cokda bunalmistik hani... simdi birde basimiza bunlar cikti tam 187 kisi, dile kolay. 187 aile yani, dortle carpalim 748 kisi ortalama, birde bunlarin esi dostu akrabasi yaklasik 3000 kisi diyelim. Sadece bu dev operasyonla benim aklima 3000 Alisan geliyor, korkacaklar tabiki, korksunlar... Biz mi korkacagiz, biz alistik, alisamayanlar onlar, onlar korkacak...

  hükümet iyice şaşırdı... - bırıncı

  hükümet kendine muhalif kim varsa hapse dolduruyor. habere konu olan olayı da Amerika'ya şirin görünmek için yapmışa benziyor.