DHKP-C gözaltısına ilkokul 3 protestosu!

DHKP-C gözaltısına ilkokul 3 protestosu!
DHKP-C gözaltısına ilkokul 3 protestosu!
DHKP-C operasyonu kapsamında Sivas'ta gözaltına alınan, sınıf öğretmeni ve Eğitim-Sen Sivas Şube Sekreteri Ali Beyaztaş'a veliler ve öğrencilerden destek geldi.

SİVAS - DHKP-C'ye yönelik dün 28 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyon kapsamında Sivas'ta gözaltına alınan, sınıf öğretmeni ve Eğitim -Sen Sivas Şube Sekreteri Ali Beyaztaş’a veliler ve öğrencilerden destek geldi. Veli ve öğrenciler gözaltı kararını protesto ederek, Beyaztaş’ın serbest bırakılması için eylem yaptı.
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Eğitim-Sen’in Sivas Şube Sekreteri ve sınıf öğretmeni Ali Beyaztaş, dün sabah saatlerinde Türkiye genelinde bir çok ilde eş zamanlı olarak düzenlenen DHKP-C operasyonu kapsamında Sivas’ta gözaltına alındı. Gözaltındaki Beyaztaş’a destek vermek üzere görev yaptığı Öğretmenler İlkokulu’nun 3’üncü sınıf öğrencileri ve veliler eylem düzenledi. 8 yaşındaki öğrenciler ellerinde ’Öğretmek suç değil, öğretmeni durdurmak suç’, ’Ali Beyaztaş suçluysa biz de suçluyuz’, ’Ali Beyaztaş öğretmenimize özgürlük’ yazılı dövizler taşıdı. Öğrenci ve velilerden oluşan yaklaşık 150 kişi, "Canımız, kanımız Ali hocamız" ve "Sadece özgürlük istiyoruz" diye sloganlar attı. Minik öğrencilerin "Baskılar bizi yıldıramaz" sloganı dikkat çekerken, polis ekipleri eylem sırasında güvenlik önlemleri aldı.

’ÖĞRENCİLERİ AĞLIYOR’ 
Okul Aile Birliği Başkanı Seher Uğurlukçu, Ali Beyaztaş’ın yaklaşık 10 yıldır okulda görev yaptığını ve çok iyi bir öğretmen olduğunu söyleyerek şöyle dedi, "Bir çok öğrenci yetiştirdi kendisi, hepsi de şu anda iyi yerde öğrenciler. Dünden bu yana çocuklarımız bir hayli tedirgin. Öğretmenimiz şu anda ilkokul 3’üncü sınıfı okutuyordu. Dünden beri çocuklarımız hep ağlıyor. Yaşlarının küçük olması sebebiyle anlatamıyoruz da. O nedenle öğretmenimizin bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını istiyoruz. Tekrar okula, aramıza dönmesini istiyoruz." (Gökhan CEYLAN/DHA)