DHKP/C için özel ekip kuruldu

DHKP/C için özel ekip kuruldu
DHKP/C için özel ekip kuruldu

Adalet Bakanlığı ve AKP Genel Merkezi ne saldırının zanlılarından biri eski sendikacı.

AKP Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı’na yönelik saldırıları gerçekleştirdikleri ve DHKP/C üyesi oldukları iddia edilen üç kişiyi yakalamak için emniyette özel ekip kurulurken, dün Ankara ’da 14 adrese hava destekli operasyon düzenlendi.
Lav silahlı ve el bombalı saldırıların failleri olduğu öne sürülen Muharrem K. , Murat K. ve Hasan B.’yi yakalamaya yönelik geniş kapsamlı soruşturma sürüyor. Hasan B.’nin eski Liman–İş Sendikası Genel Başkanı olduğu iddia edildi. Hasan B.’nin 1991-1998 yıllarında sendika başkanlığı yaptığı ifade edildi. Hasan B’nin eşi Mihriban B., eşiyle ilgili iddiaların asılsız olduğunu öne sürerek, “Kocamı yok etmeye, öldürmeye çalışıyorlar” dedi. Araştırmalarını yoğunlaştıran Ankara Terörle Mücadele Ekibi, şüphelilerin olabileceğini sandığı 14 ayrı adrese eşzamanlı operasyon düzenledi. Hava destekli operasyonlara, özel harekât polisi, terörle mücadele ekipleri, bomba uzmanı ekipleri de katıldı. Mamak’ta, İdil Can Kültür Merkezi ve Ankara Haklar Derneği’ne operasyonlar yapıldı. Aramalarda çok sayıda örgütsel dokümana el konuldu. Bazı noktalarda ise silah ele geçirildiği iddia edildi.

Özel araçla getirilmişler 

Bu arada daha büyük eylemlerden çekinen Emniyet Genel Müdürlüğü,’canlı bomba’ vurgusuyla aranan şüphelilerin yakalanması için 20 kişilik özel ekip kurdu. Ekipler üç şüphelinin sivil plakalı bir araçla olay yerine getirildiğini, daha sonra aynı araçla kaçtıklarını saptadı. Saldırganların Ankara dışına çıktığı belirtiliyor.