DHKP-C operasyonunda 10 tutuklama

DHKP-C operasyonunda 10 tutuklama
DHKP-C operasyonunda 10 tutuklama
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin iki gün önce düzenledikleri baskınlarda gözaltına alınan 13 şüpheliden 10' tutuklandı

İSTANBUL - İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, iki gün önce sabah saatlerinde Okmeydanı'nda terör örgütü DHKP-C'ye yönelik bazı adreslere baskın düzenlemişti. Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü polislerinin de katıldığı helikopter destekli operasyonda, bazı şüpheliler kapıyı açmayıp slogan atmaya başlamıştı. Bunun üzerine 'Koç başı' ile kapıyı kırarak içeriye giren polis, şüphelileri gözaltına almıştı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler bugün İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Savcılık tarafından sorgulanan 13 şüpheliden 10'u tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan 10 şüpheli tutuklandı. (dha/Selahattin Günday)


  http://www.radikal.com.tr/112621111262111

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İllegal - anaximenes

  bir örgütün adresi olur mu, olursa o örgüt illegal olur mu. Yasal derneklerden toplayıp tutukladıkları insanlar belli ki muhalif insanlardır. Bu uygulama günlerdir devam etmektedir. 'Barış' sarhoşluğu hazır gözleri kamaştırmışken ne kadar muhalif tutuklarsam kardır zihniyeti tam bir ikiyüzlülük örneğidir. Bir tür 'yankesiciklik'tir. "Aaa barışa bak" diyerek kamuoyunu dolandırmaktır..