DHKP-C operasyonunda 19 tutuklama

DHKP-C operasyonunda 19 tutuklama
DHKP-C operasyonunda 19 tutuklama
DHKP-C'ye yönelik düzenlenen operasyonun İstanbul ayağında dün mahkemeye sevk edilen 25 kişiden 19'u tutuklandı.

İSTANBUL -  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz salı günü DHKP/C'ye yönelik olarak İstanbul'da 21 ilçede 41 adrese baskın düzenlemişti. Operasyonda 50'si kamu çalışanı 54 kişi gözaltına alınmıştı. 1 kişi emniyetten serbest bırakılırken işlemleri biten 53 kişiden 29'u dün sabah Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Savcılığa sevk edilen 29 kişiden 4’ü serbest bırakılırken, 25 kişi verdiği ifadenin ardından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi hakim karşısına çıkan 25 kişiden 19’u tutuklandı. Serbest bırakılan 6 kişiden 3’ü için ise yurt dışı çıkış yasağı konuldu. Öte yandan emniyette işlemleri tamamlananlardan 24’ü daha bu sabah adliyeye sevk edildi. (Selahattin GÜNDAY/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112247411224743

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  polis ve devlet ağzı... - aynur75

  keşke bazı haberleri araştırıp öyle yazsanız.DHKP-C operasyonuymuş halt etmişler.alınan ve tutuklananların hepsi öğretmen,doktor ve sendikalı.bu operasyon sadece devrimci-demokrat insanlara yapılmıştır.bütün haberleri polis ve devlet ağzıyla yazmaktan utanın artık yahu.böyle gazetecilik ahlakı olmaz.artık öyle bir noktaya gelmişiz ki muhalif=terörist olmuş.yaşadığımız faşizm 12 eylülü aratacak duruma gelmiş nerdeyse.lütfen artık şu yandaş medya,polis ve egemen güçlerin ağzından konuşmayın.çünkü insanlar inanabiliyor hala bu haberlere.

  Bu operasyon dhkp-c operasyonu degil - huseyinyilmaz1973

  artik su haberi polis agziyla sunmaktan vazgecin. sgk ve 657 sayili kanunlardaki koklu degisiklikten once kesk'i yildirma operasyonu bu. konunun orgutle filan ilgisi yok. lutfen biraz habercilik etigi.

  sırada emekliler ve ev hanımları var!!! - dimos

  akp'nin polis, hakim ve savcısı komplolarına devam ediyor. Öğrenciler, işçiler, sanatçılar, avukatlar ve en sonda memurlar... Ama unuttukları bir şey kaldı geriye o da bu halkın DİRENİŞ geleneği.Halk öfkesini büyüttükçe zalimler uykusuz kalmaya devam edecek...