DHKP-C operasyonunda sırtından vuruldu

DHKP-C operasyonunda sırtından vuruldu
DHKP-C operasyonunda sırtından vuruldu
İstanbul'da düzenlenen DHKP-C operasyonu sırasında 24 yaşındaki Dilek Doğan sırtından vuruldu. Doğan ameliyata alındı.

İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin özel  harekat ve çevik kuvvet ekiplerinin desteğiyle Sabah saatlerinde Ataşehir,  Sarıyer, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerinde DHKP-C operasyonu düzenledi. 16 adreste yapılan aramada bir otomatik av tüfeği, örgütsel dokümanlar  ve dijital malzemeler ele geçirildi. 

24 YAŞINDAKİ KADIN VURULDU
 
Sarıyer'deki bir eve düzenlenen baskında 24 yaşındaki Dilek Doğan sırtından vurularak yaralandı.

DHA'nın haberine göre, ekipler evde arama yaparken arbede çıktı ve bu sırada genç kadın sırtından vuruldu.

Merminin, Dilek Doğan'ın sırtını delip geçtiği, Okmeydanı eğitim ve Araştırma  Hastanesine kaldırılan genç kadının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu  öğrenildi. Operasyonda gözaltı olmadığı kaydedildi.

AĞABEYİ: "POLİS VURDU"

Hastane önünde gazetecilere açıklama yapan Dilek Doğan’ın ağabeyi Emrah Doğan, operasyon başladığı sırada kapı önünde oturduklarını belirterek, polisin önce tartakladığını ardından silah kullandığını, bu silahtan çıkan kurşunun kız kardeşine isabet ettiğini iddia etti. Doğan polisin kız kardeşini hedef alarak ateş ettiğini ileri sürdü ve şikayetçi olacaklarını söyledi. Emrah Doğan ayrıca yaralı kardeşi için gelen ambulansın olay yerine geç ulaştığını söyledi. (DHA)