DHKP-C operasyonunu protesto eden gruba sert müdahale

DHKP-C operasyonunu protesto eden gruba sert müdahale
DHKP-C operasyonunu protesto eden gruba sert müdahale
İstanbul polisinin bu sabah düzenlediği operasyonu protesto etmek isteyen gruplarla polis arasında çatışma çıktı. Polis gruba sert müdahalede bulundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Okmeydanı'nda yaptığı operasyonu protesto etmek eden gruba polis müdahale etti.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, özel harekat ve çevik kuvvet polislerinin desteğiyle Okmeydanı Piyalepaşa Caddesi'nde "hücre evi" olduğu düşünülen bir binaya operasyon düzenledi.

Operasyonda, binada bulunan 6'sı kadın 13 kişi gözaltına alınarak, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bu arada, Çevik kuvvet polisleri, zırhlı polis araçları ve panzerlerle sokak aralarında geniş güvenlik önlemi aldı.

Binadaki aramalar devam ederken alt sokakta bulunan İdil Kültür Merkezi önünde toplanan bir grup, polis operasyonunu protesto etti. Grubun sloganlar eşliğinde polise taş ve şişe atması üzerine polis, gaz bombalarıyla gruba müdahale etti.

Müdahale sırasında arada kalan bir çocuk , Çevikkuvvet polisi tarafından kucaklanarak olay yerinden uzaklaştırıldı. Yine olayın yaşandığı sıralarda iki çocuğunu okula götüren bir baba da grup ile polis arasında kaldı. Aile, polisler tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. İdil Kültür Merkezi'nin pencerelerine çıkan protestocular polisi şov yapmakla suçladı. Atılan taşların isabet etmesi sonucu bir çevik kuvvet polisi başından yaralandı. Başı kanlar içinde kalan polis, arkadaşlarının yardımıyla bir otomobile bindirilerek hastaneye kaldırıldı.

İstanbul'da DHKP-C'ye şafak operasyonu