DHKP-C operasyonunu protesto eden gruba sert müdahale

DHKP-C operasyonunu protesto eden gruba sert müdahale
DHKP-C operasyonunu protesto eden gruba sert müdahale
İstanbul polisinin bu sabah düzenlediği operasyonu protesto etmek isteyen gruplarla polis arasında çatışma çıktı. Polis gruba sert müdahalede bulundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Okmeydanı'nda yaptığı operasyonu protesto etmek eden gruba polis müdahale etti.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, özel harekat ve çevik kuvvet polislerinin desteğiyle Okmeydanı Piyalepaşa Caddesi'nde "hücre evi" olduğu düşünülen bir binaya operasyon düzenledi.

Operasyonda, binada bulunan 6'sı kadın 13 kişi gözaltına alınarak, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bu arada, Çevik kuvvet polisleri, zırhlı polis araçları ve panzerlerle sokak aralarında geniş güvenlik önlemi aldı.

Binadaki aramalar devam ederken alt sokakta bulunan İdil Kültür Merkezi önünde toplanan bir grup, polis operasyonunu protesto etti. Grubun sloganlar eşliğinde polise taş ve şişe atması üzerine polis, gaz bombalarıyla gruba müdahale etti.

Müdahale sırasında arada kalan bir çocuk , Çevikkuvvet polisi tarafından kucaklanarak olay yerinden uzaklaştırıldı. Yine olayın yaşandığı sıralarda iki çocuğunu okula götüren bir baba da grup ile polis arasında kaldı. Aile, polisler tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. İdil Kültür Merkezi'nin pencerelerine çıkan protestocular polisi şov yapmakla suçladı. Atılan taşların isabet etmesi sonucu bir çevik kuvvet polisi başından yaralandı. Başı kanlar içinde kalan polis, arkadaşlarının yardımıyla bir otomobile bindirilerek hastaneye kaldırıldı.

İstanbul'da DHKP-C'ye şafak operasyonu


  http://www.radikal.com.tr/112512011251207

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kavramsal - berlin1355

  DHKP-C'ye yönelik operasyonların artması ve "mücadelenin" popülerleştirilmesi bütünüyle devletin bir düşman ortaya çıkarıp güvenliği sağlama esasına dayanarak varlık sebebini yaratmasıdır. Eski devlette milli güvenliği tehdit eden iki unsur, mürtecilik ve "bölücülük?" artık geçerliliğini yitirdi, yitiriyor. Bu noktada yeni düşman ve düşmanlar yaratmak gerekiyor.

  gunaydin - Secret Garden

  bu polis dediginiz sey 100 yildir asker-korucu-hukumet-mit-jitem-jit-hizbullah ile kolkola dovmedigi sovmedigi yakalamadigi oldurmedigi,insan birakmadi.batida oluncami SERT mudahale oluyor? doguda olsa chp-mhp-akp polisin yetersiz oldugunu idda eder emin olun.akp-chp-mhp ve bilimum turkcu irkci sunni partiler dogudaki polisin yaptigi herseyi mubah sayip destekliyor.inanmayan baksin.tv onunde kol kiranlar kafasi dibcikelerle parcalanan cesetler.sag iken ayagina ip baglayip 'ne mutlu turkum diyene' denen meydana suruklenenler icin hicbir parti kurum medya cikip birsey soyledimi? soykirim yapilirken gik demeyenler! size sesleniyorum.birgun keser doner sap doner denmemismiydi size? birgun yarattiginiz canavar size donecek denilmemismiydi? ben buna sert mudahale falan deyip YUMUSATMAYACAGIM.bu polisleri kiniyorum.cunku haksizdirlar.tvler gostermese bile doguda herkes turkiyenin asil sorununun polis-asker sorunu oldugunu biliyor.

  Katil ol ama hükümete karsi olma - Gerçekleri gosteren

  Bu denli ahmak, ozgurluge karsi olan, haksizligi her yerde savunan, yalan uzerinde kurulmus bir hukumet goremedim. Ergenekon, KCK, DHKPC ve buna benzer suni operasyonlar duzenleyip, dahi, gazeteci, millet vekili ve saglam bir muhalefet kitlesi olusturacak bilgelerin hakinda dava açilmadan içeri tikma ve yok etmek sizleri iktidarda kalici olmanizi sagliyacagini dusunuyorsaniz tamamen yaniliyorsunuz.

  Haberi veriş biçimiziz. - UNITAD

  Haber başlığı ve haberi veriş biçiminizi sorgulamanızı tavsiye ederim.Bu tarz yayın politikasından vazgeçin.Özgürlükler hakkında başkalarınına örnek olmanız gerekirken otoriteyi bu kadar meşrulaştırmanız. düşündürücü.Tarafsızlığınız konusunda şüpheli haber yapmayın.

  Sevgili yorumcular - evetisyan06

  Faşistlik sağda solda bomba patlatıp masum insanları öldürmektir; bomba patlatan bir örgüte operasyon yapmak değil. Polis bir eylemde cop vursa biber gazı sıksa, birinin kolunu bükse polis şiddeti, polis faşizmi diye bas basğırırsınız ama bombalarla insanları öldüren teröristleri alkışlarsınız! Kusura bakmayın ama Türkiye'de sizden daha faşist, benmerkezci, ideolojik kör hiçbir grup yok. bomba patlatanı GÖZALTINA ALMAK faşizm ise masum insaları ÖLDÜRMEK nedir? DHKP-C daha bir ay önce bombalı bir saldırıyla ekmeğini kazanmaktan başka derdi olmayan bir güvenlik görevlisini öldürdü Daha onu unutmadık, polis elbet o örgütü boş bırakmayacak ki yeni bombalar patlamasın. Emekten, kardeşlikten bahsedip ekmeğinin peşinde insanalrı öldürmeyi nasıl izah ediyorsunuz? " Devrime giden yolda böyle kayıplar olabilir normaldir." diyenleriniz çok ama bunun eleştirdiğiniz faşist devletin " devlet için bazen birkaç masum ölebilir" tezinden farkı ne? Hiç farkı yok. Siz de derin devlet adına cinayetler işleyenlerle aynı hamurdansınız sadece renginiz değişik fikir, faşistlik aynı. faşist görmek siterseniz aynaya bakın polise değil!.

  polis mi AKP gençlik teşkilatı mı - bırıncı

  polis mi AKP gençlik teşkilatı mı belli değil. başbakan birilerine hedef gösteriyor. polis operasyon düzenliyor. böyle hukuk devleti olmaz. bu, düpedüz görevi kötüye kullanmadır...

  Yok Böyle bir Kendini bilmezlik - nihalarsa

  Ne yapacağını şaşırmış, herkese saldıran faşist bir zihniyet ve buna yalakalık yapan siz medya, haber başlıklarını seçerken dikkatli olun.