DHKP-C: Sultanahmet saldırısındaki üstlenmeyi geri çekiyoruz!

DHKP-C: Sultanahmet saldırısındaki üstlenmeyi geri çekiyoruz!
DHKP-C: Sultanahmet saldırısındaki üstlenmeyi geri çekiyoruz!
İstanbul Sultanahmet'te 6 Ocak akşamı meydana gelen canlı bomba saldırısına ilişkin DHKP-C'den açıklama geldi: Eylemi üstlenerek hata yaptık. Biz de eylem hazırlığındayız

RADİKAL - DHKP-C, salı akşam Sultanahmet'te gerçekleşen canlı bomba saldırısına ilişkin açıklama yaptı. Emniyeti hedef alan ve bir polisin şehit olduğu saldırıyı daha önce yaptığı açıklamayla üstlenen örgüt , "6 Ocak günü Sultanahmet'teki Turizm Şube Müdürlüğü'ne yönelik eylem örgütümüze ait değildir. Eyleme yönelik yaptığımız üstlenmeyi bu nedenle geri çekiyoruz. Tüm halkımızdan, taraftarlarımızdan özür dileriz" açıklamasını yaptı.

İnternet üzerinden yapılan açıklamada, "Hata yaptık; çünkü faşizm koşullarında savaşıyoruz. Biz de eylem hazırlığındayız. Sultanahmet'teki eylemle aynı zamanlara denk gelmiştir. Faşizm koşullarında, eylemin ve savaşçılarımızın güvenliği için aldığımız haberleşmeyi en aza indirme ve diğer önlemler nedeniyle bu hata yaşanmıştır. Düzeltir ve tüm halkımızdan özür dileriz" denildi.


  http://www.radikal.com.tr/126906012690604

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Komik... - citizen

  Biraz komik olmadı mı DHKP-C.... Ne farkı kaldı ne dediğini bilmez geveze bakanların "sözlerim yanlış anlaşıldı" demesinden... Hadi onlar şahıs., cehaletlerine verelim... Ya siz....?

  Tutturamadım Usta,Yutturamadım Usta. - Clear

  Sanki ortalığı kana bulayan terör matah bir şeymiş gibi önce üstleniyorlar sonra da vazgeçiyor bir de taraftarlarından özür diliyorlar.Vicdana bak,tiyatroya bak,"özürü kabahatinden büyük" diye buna denir.

  Sadece komik ve zavallı... - hllcvl

  Sadece komik ve zavallı... Söyleyecek sözü ve yapabileceği adam gibi bir muhalefet vizyonu olmayanların yapacağı budur işte! Fransadaki eylemi yapanlardan farkınızı bi söyleseniz de biz de öğrensek... Bu memeleketteki sol siyasetin en kötüsünü yapıyorsunuz DHKP-C!

  Nassil yani? - user923089

  :) Bir sey anlamadim ki.kimin eli kimin cebinde.Elektrik kesintisinden dolayi belediye halktan ozur dilemezken bazilari yanlis eylemden dolayi halktan ozur diliyor.Oldu en yakin surede eylemlerinizin devamini mi dileyelim??? Sizi gidi tetikciler