DHKP-C'ye 3. Operasyon

DHKP-C'ye 3. Operasyon
DHKP-C'ye 3. Operasyon
İstanbul Terör Polisi, Ocak ayından itibaren DHKP/C örgütüne yönelik 3. büyük operasyonunu düzenledi. Saat 5.30 şafak vakti 200 polisle yapılan baskında uzun süredir aranan Kaan Ünsal'ın da aralarında bulunduğu 6'sı çocuk 13 kişi gözaltına alındı
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi (TEM) Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri, örgütün gençlik yapılanması olarak bilinen Okmeydanı ve Beyoğlu’ndaki adrese baskın düzenledi. Koçbaşlarıyla çelik kapıları kıran ve örgüt evine giren ekipler, dijital malzemelerinin yakmış olarak buldu. Polis, dijital malzemeleri yanmış olmasına rağmen incelemek üzere el koydu. İçerdeki malzemelerin yakılması sırasında perdelerin tutuştuğu, bir polisin söndürmeye çalışırken yaralandığı öğrenildi. Terör polisinin uzun süredir aradığı şahısları bulmak için operasyon düzenlediği ve DHKP/C’de önemli bir görevde olduğu belirtilen Kaan Ünsal’ı gözaltına aldığı belirtiliyor. Yakalanan şahıslardan 6’sının çocuk olmasından dolayı, Çocuk Polis Şubesi’ne götürüldüğü öğrenildi.

TESİSAT KAÇAK ÇIKTI

Bu arada örgütün kullandığı binada kullanılan su elektrik ve doğalgazların kaçak olduğu belirlendi. Binaya gelen İSKİ yetkilileri sayaçları mühürlerken “Nitelikli dolandırıcılık” suçundan işlem yaptı. Binada özel bir sistem kurularak elektrik, su ve doğalgazın kaçak olarak kullanıldığı belirlendi.