DHMİ Genel Müdürü görevden alındı!

DHMİ Genel Müdürü görevden alındı!
DHMİ Genel Müdürü görevden alındı!
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal bugün sabah saatlerinde görevinden alınarak Bakanlık Müşavirliğine atandı. Birdal, 8 yıldır DHMİ Genel Müdürlük görevini sürdürüyordu.

RADİKAL - Genel Müdür Orhan Birdal görevden alınması ile ilgili, "Benim de sabah haberim oldu. Şu an hiçbir şey bilmiyorum" dedi. Birdal 2007’de 3’lü kararname ile DHMİ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanmıştı. 

İstanbul 'da son 4 gündür yoğun kar yağışına bağlı olarak hayatın durma noktasına geldiği Atatürk Havalimanı'yla ilgili polemiklerde Orhan Birdal'ın adı öne çıkmıştı. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile THY Basın Müşaviri Ali Genç'in Atatürk Havalimanı'nda uçuşların durduğunu açıklarken Birdal, attığı mesajlar ve yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmişti. Birdal, havalimanında uçuşların durmadığını ancak yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle seferlerin gecikmeli olarak yapılabildiğini belirtmişti.

52 HAVALİMANI BÜNYESİNDE
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı olan DHMİ bünyesinde, aralarında İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nın da aralarında bulunduğu 52 havalimanı bulunuyor.

1930'lardan bu yana değişik isimler altında faaliyet gösteren DHMİ, Türkiye Havalimanlarının işletilmesi ile Türkiye Hava sahasındaki hava trafiğinin düzenlenmesi ve kontrolünü sağlıyor. (DHA/CİHAN)