Dicle Üniversitesinde gerginlik

Dicle Üniversitesinde gerginlik
Dicle Üniversitesinde gerginlik

arşiv

Dicle üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Olaylara polis müdahale etti.

Radikal.com.tr - Dicle Üniversitesi Mimarlık ve Eğitim Fakültelerinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı.

Fakülte içinde ve dışında toplanan öğrenciler arasında sloganlarla başlayan gerilim, taş ve sopalı kavgaya dönüştü. Üniversiteye giren polis, şiddet olaylarına sert müdahalede bulundu.

Olayların PKK ve Hizbullah yanlısı slogan atan öğrenciler arasında yaşandığı belirtildi.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Hizbullah

  ,

  şiddet

  ,

  fakülte

  ,

  gerilim

  ,

  kavga

  ,

  eğitim

  http://www.radikal.com.tr/1128600112860023

  YORUMLAR
  (23 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  radikal'in klasikleri!!! - demet

  Youtibe'dan da izleyebilirsiniz videolari bu tasli sopali hizbullahci grup onlerinde polis okula giriyor ve egitim fakultesine saldiriyor ortada hic kimse yokken. Yani Kurt ogrenciler PKK lehine slogan atmiyorlar o sirada! Bu haberleri kim yapiyor? Mugla Universitesi'ndeki Kurtlere karsi olan saldiriyi da yanli bir sekilde yazip suclular Kurt ogrenciler gibiymis gibi gostermisti!!! Bu yalan haberlere son artik!!! Kendisine korkusuz gazete diyen Radikal! Artik birak tarafli yayin yapmayi is Kurtlere gelince!!! Devletin de Hizbullahcilari neden saldigi da bu olayla belli oluyor

  hizbulseytan - halil akbulut

  biz bu oyunu 90`larda da seyretmisti hatta mudahil olmustuk...94 yillarinda bu hizbulseytan polis destekli Nusaybin,batman,silvan gibi yerlerde gunduz vakti yurtsever devrimcinin kafasina bosaltirlardi...Lise ögrencisiydim Nusaybinde kiz sinif arkadasina selam vermek almak öldurme gerekcelerindendi...Polis göz yumardi...Koruculuk hortlamisti,A takimlari,toros arabalari insan kacirirdi...Biz bu kadar alcakligin icinden siyirmis,guclu bir devrimci durusla siyrilip bugunlere gelen bir yuruyusuz.Devletin oyunu dersem biraz demode diyenler olacaktir...Ama Hizbullahcilarin saliverilmesi,AKP nin bölgedeki bagimsiz vekillerin önunu kesmesi icin bunlari siyasallastirdigi asikardir...Bunu yaklasik 10 önce biliyordum...Bunlar secimlere Blok adaylari gibi sokulacaklar göreceksiniz.

  HIZBULKONTRA!! - Pola

  Hizbullah'in 90 li yillarda ordunun egitim alanlarinda askerler tarafindan egitildigini unutmayalim veya hatirlayalim.Susurluk komisyonu üyelerinin bizzat sahit olduklari durum var.Batman'da Ordunun egitim alaninda hizbullah üyelerinin subaylar tarafindan egitildiklerini rapor halinde sundular.Bu hizbullkontralar her dönem Kürtlere karsi kullanildilar.

  pkklilar bu kafayla ulkeyi Kongoya cevirecek - tavsiyeci

  Neymis, bir pkk sempatizani dayak yemis yada bicaklanmis, bunun uzerine toplanan pkklilarin hizbullahcilari linc etmesine polis izin vermemis.Polisimiz de amma fasistmis.Madem oyle kurtler Afyon ve baska bati Anadolu kasabalarinda cinayet islediklerinden sonra niye Kurtlere saldiran kalabaliklar polis tarafindan yeterince engellenmedi diye yaygara yapildi, netice orda olum degil yaralama vardi.Bide utanmadan masumlarmis gibi tehdit ediyolar.

  ŞİMDİ ZORBALIK ZAMANI - Selimserincan

  Dinci kesim;azınlıktayken sesini yükseltmeden alttan sinsi sinsi çalışırdı.Evlerde örgütlenmeler,kadın grupların her hafta birinin evinde toplanmaları,sözümona mazlumlar için yardım toplamalar vs.(''Leküm dinuküm weliye dini''zamanı).Örgüt büyüdükçe ses gürleşmeye başladı.Şimdi çoğunluk duruma geldiklerini bildiklerinden,rahatça saldırıya geçiyorlar.Aslında din,iman Dinci Politikacıların umurunda değil.Onların peşinden giden sürü psikolojisine sahip kitlenin umurunda.Saldırılarının Allah adına yapıldığına inandırılmışlar ya,her yol mübahtır artık.Türkiye ''Teokratik'' bir düzene doğru gidiyor.Başarılı olurlarsa en büyük zararı yine ''Dinci Politikacı''nın peşinden gidenler görecek.

  Devletin polisi ve tarafsızlık(!) - filiz arin

  Biz MHP'nin desteklediği Bursa mitingi'nden sonra silivri'de kürt işçilere yönelik gerçekleşen ırkçı saldırıları da biliyoruz. Afyon'da saldırganların değil saldırıya uğrayanların sorguya çekildiğini de, yaralı olduğu halde gözaltına alındıktan sonra hastaneye götürüldüğünü de biliyoruz, Polis'in özellikle de sözkonusu Kürt öğrenciler olunca taraf tutmadığını söylemek ya kötü niyetliliktir ya da fazlasıyla bir saflıktır. Mavi Marmara ile Roboski katliamını karşılaştırmanız bile yeter, kürtler söz konusu olunca devletin gerektiğinde nasıl taraf olduğunu, gerek yargısı gerekse de polisiyle.

  radikale yakışmadı - rezanharun

  polislerin hizbullahçıları koruduğu, hatta onları yanlarına alıp yurtsever kürtlere ssaldırdığını çok net gösteren onlarca fotoğraf ve video varken olayı sanki karşıt iki grup arasında çatışma varmış gibi yansıtmanız size hiç yakışmadı. yaşanan olay şu; murat izol'ü katleden polis, dün ailesi ve arkadaşlarına saldırdığı yetmezmiş gibi bugün de olayı protesto eden yurtseverlerin üzerine hizbullahçıları saldırttı. ne yazık ki radikal de polisin şiddetine dolaylı destek oldu.