Dicle'deki olaylarla ilgili 8 kişi tutuklandı

Dicle'deki olaylarla ilgili 8 kişi tutuklandı
Dicle'deki olaylarla ilgili 8 kişi tutuklandı
Dicle Üniversitesinde geçen hafta içi 3 gün süren olaylardan sonra yapılan polis operasyonuyla gözaltına alınanlardan 8'i tutuklandı.

Radikal.com.tr – Dicle Üniversitesi'nde geçtiğimiz haftaya damgasını vuran ve eğitime ara verilmesiyle sonlandırılabilen gerilimli olaylarla ilgili mahkemeye sevk edilen 10 kişiden 8’i tutuklandı.

Polis olayların ardından 61 öğrenciyi gözaltına almış, bunlardan 40’ı savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.

Gözaltında bulunan 21 öğrenci den 11’i daha bugün serbest bırakılırken 10 kişi tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. 2 kişiyi serbest bırakan nöbetçi mahkeme , her iki gruptan da olduğu belirlenen 8 öğrencinin " Kamu malına zarar vermek" " Güvenlik güçlerine saldırmak" ve "Örgüte üye olmak" gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

Dicle Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında taşlı, sopalı ve bıçaklı çıkan ve 3 gün süren olaylarda 5 öğrenci, 3 güvenlik görevlisi yaralanmıştı. Olaylarından ardından 3 gün üniversite derslere ara verilirken, polis de olaylara karıştığı gerekçesiyle 61 öğrenciyi gözaltına almıştı.


  http://www.radikal.com.tr/112947411294744

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kaç polis yakala polis.. - mazi

  "polis de olaylara karıştığı gerekçesiyle 61 öğrenciyi gözaltına almıştı" Peki polisi kim gözaltına alacak? Sonuç olarak polis de olaylara karışmış ve elleri sopalı olan grubun tarafında yer almıştı..Yanlış mı gördük yoksa !!!

  Hangi Çağda Yaşıyoruz ? - güneydoğu

  Bu ülkede kolluk kuvveti hangi tarafı koruyor? asıl ceza alması gerekenler Emniyet müdürü,polis(Hizbulşeytan arkadaşları),Rektör dür...

  KORKARIM - pispor

  asıl mağdur olanlar göz altına alınıp tutuklanmıştır.çünkü bu ülkede herşey tersine işler

  Saçmalık! - Kara Budun

  Siyasi de olsa bu tür kavgalar adli suçlar(?) içerisine giriyor. Ve ağır cezada değil, asliye mahkemelerinde sürer davalar. Konu Kürtler olunca devletin süper savcıları, ağır ceza mahkemeleri, terörle mücadele ekipleri görev başına geçiyor hemen. Örgüt üyeliği zaten cepte. Bi kavga mı oldu? Toplumda infial yaratmak, suçu ve suçluyu övmek, terör örgütü propagandası yapmak, kamu malına zarar vermek, mala zarar vermek, adam öldürmeye tam teşebbüs say say bitmez. Bence TMK'ya değişmez bir madde eklesinler, Kürt olmak diye. Cezanın alt sınırını da saydığım tüm bu suçların toplamından versinler. En azından daha samimi olur.