Dicle'den sonra İstanbul Üniversitesi de karıştı

Dicle'den sonra İstanbul Üniversitesi de karıştı
Dicle'den sonra İstanbul Üniversitesi de karıştı
Dicle Üniversitesi'nde yaşanan olayları protesto etmek için İstanbul Üniversitesine afiş asmak isteyen öğrencilerle karşı görüşlü bir grup arasında gerilim yaşandı.

Radikal.com.tr - Dicle Üniversitesinde hafta başında yaşanan ve üç gün sürdükten sonra dün eğitime ara verilmesiyle son bulan gerilimi protesto etmek isteyen İstanbul Üniversitesi’nden bir grup öğrenci saldırıya uğradı.

Açılan afişlere karşı çıkan karşıt görüşlü grupla, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Beyazıt Kampüsü Hukuk Fakültesi'nde Öğrenci Dayanışması üyesi öğrenciler arasındaki gerilime polis müdahale etti.

Olaylarda 7 öğrencinin gözaltına alındığı öğrenildi. Öğrencilerin ve çevik kuvvet polislerinin kampüs içinde bekleyişi devam ediyor.

 

Öğrenciler, üniversitedeki destek gösterilerinden fotoğrafları sosyal medyadan paylaştı.

 


  http://www.radikal.com.tr/112910611291066

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dicle de yaşam - güneydoğu

  Dicle ünüversitesinde herkes rahat rahat istediği her şeyi yapabiliyor çünkü özgür ve sosyalist düşünce hakim...ama işin hizbullah tarafından bakarsanız dışarıdan gelmiş cahil,ne yaptığını bilmeyen kişiler insanlığın,islamın,imanın öldürme,kırma,dökme zihniyetinde olan kafalar öğrencilere bıçak vurması ve polisi arkasına alması ne yazık ki T.C'nin karanlığa gitmesine neden olmuştur...bu Ülkeyi seven ve aydınlık geleceği isteyen tüm kesimler hizbullahın çıkardığı olaylara tepki göstermelidir ve Cumhurbaşkanı bu olayların çıkmasının ana sebebi olan dicle ünüversitesi REKTÖR'ü Ayşegül Jale hanımı görevden almalıdır...

  biz... - Agér

  Biz dine değil hizbullah isimli aşırıcı zihniyetlere karşıyız ve olmalıyızda... burda iş sadece kürt gençlerine değil tüm sosyalistlere(türkü,kürdü,alevisi,ermenisi,rumu,çerkezi,lazı vss..) ve de kendine dindar diyen ama kendi dışında kilerine de saygı duyan tüm halka düşüyor. birlik olalımda yeni bir ırak, afganistan yada suriye yaratmayalım.

  polis sağcı-dinci saldırganları koruduğu sürece ... - çıkarsız

  farklı medyaları izledikten sonra anladığımız, 12 Eylül öncesi gibi sağcılar polis desteğinde saldırıyorlar. sonra da polis demokratik taleplerde ısrarcı öğrencileri coplayıp gazlayarak, gözaltına alarak tabloyu tamamlıyor. Bize düşen ne?

  Kürt Kemalizmine de HAYIR! - brusk amediyan

  Kürdistan'ın Değerli Evlatları 90 yıllık Türk Kemalizmine hayır dediği ve direndiği gibi 30 yıllık Kürd Kemalizmine de hayır diyor ve diyecektir. Bazıları değerlerimize ve inancımıza olan sadakatimizi ölçmeye kalkışmasın..Biz ne Tc'yiz nede Pkkyiz..Biz Hür olarak doğmuş ve Hür olarak ölecek Kürdistan halkıyız...

  hizbullah - meakdağ

  İnasanları domuz bağıyla bağlayıp evin bir köşesine gömen bu anlayışın toplumumuza kazandıracağı refah talibanlarınki kadardır: kadınlar tek başına dışarı çıkamaz,okuyamaz,yüksek sesle konuşamaz ve çarşafla çıkabilir v.s. tercih sizin yüce halklarımız..

  NEYİN KAVGASI? - sabahattinali

  Bu ülkede biz kölelerin ahlakı diye bir şey olmadı ahlak diye dayatılan efendilerin ahlakıydı.. düşük ücretle iş güvencesiz sigortasız mesai kavramı olmadan kölelik koşullarında yaşama tutunmaya çalışan milyonlarca emekçi kimin umurunda..ucuz ekmek kuyruğunda üç kuruş emekli maaşıyla yaşamaya çalışan milyonlarca emekli kimin umurunda.. Kentin varoşlarında yanmış yıkılmış köylerinden kopup gelen milyonlarca kürt kimin umurunda. kendini bu ülkenin efendisi sayan bir avuç beyaz elitist militarizmle kolkola bu ülkenin zenginliklerini yağmalarken çoğunluğa yoksulluk ölüm ve dramlar düştü..john Steinbeck köle sahiplerinin köleleri kendilerine bağlamada dört yöntem kullandığını belirtir. Birinci yöntem köleye direnmenin fayda etmeyeceğini göstermektir. Bunu yapmanın en iyi yolu, çocukluktan itibaren kölenin beynini yıkamak ve onu kendisinin aşağılık, aptal ve sorumsuz olduğuna inandırmaktır. İkinci bir yöntem direnişi bastırmak ve acımasızca cezalandırmaktır. Üçüncü yöntem, aileleri ve arkadaşları birbirinden ayırmak ve böylece kurulabilecek her türlü kabile birliğinin önünü kesmektir. Dördüncüsü ve en önemlisi her ne pahasına olursa olsun köleleri eğitimden ve onun kaçınılmaz soruları ve iletişimden uzak tutmaktır.Hizbul kontranın isyan eden kürtleri bastırmak için militarist efendiler tarafından oluşturulduğunu bilmeyen kalmadı..eski düzenin efendileri ellerinden kayıp giden ayrıcalıkları tekrar ele geçirmek köle ve ikincisınıf gördüğü kürtlerle eşit yurttaş olmamak için her türlü kanlı oyunu sahneye koymaktan çekinmiyor. hülasa olup bitenlerin kısaca özeti bu gerisi lafı güzah