Dicle'nin hocası dünyada ilk sekize girdi...

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Gür, bu yıl dünyada sadece sekiz kişiye verilen 'Eu Articulum' bursunu, en yüksek puanla kazandı.

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Gür, bu yıl dünyada sadece sekiz kişiye verilen 'Eu Articulum' bursunu, en yüksek puanla kazandı. Dünya çapında çok prestijli olan bursa, ağrı, eklem iltihaplanmaları ve diğer iltihabi durumlarla ilgilenen tüm hekimlerin başvurabildiğini ifade eden Gür, "Bir arkadaşımın tavsiyesiyle başvurmuştum" dedi. Doç. Dr. Gür, bursla ilgili süreci şöyle anlattı:
"Merkezi İngiltere'de olan, dünyanın en seçkin bilim adamlarından oluşan komite, çalışmalarıma en yüksek puanı vermiş. Avrupa'da istediğim üniversitede bir yıl projelerde çalışma hakkı kazandım. İngiltere'de Leeds Üniversitesi Kas İskelet Sistemi Hastalıkları ve Rehabilitasyonu Kliniği'ni seçtim. Çünkü burada, dünyanın en ünlü romatologlarından Prof. Paul Emery ile çalışmayı istedim. Hocalarım, 'imkânsızı başardın' dedi. İngiltere'den dönüp Diyarbakır'da hizmetime devam edeceğim. Beyin göçüne karşıyım.."
Doç. Dr. Gür, yine Dicle Üniversitesi'nden Prof. Dr. Jale Saraç ve Doç. Dr. Kemal Nas ile hazırladığı 'Ameliyat sonrası yapışıkları önlemek için laser kullanımı' ve 'Diz kireçlenmesinde klasik fizik tedavisi ve düşük lazer kullanımı' projeleriyle İtalya'da 46 ülkeden katılım olan, 19'uncu Uluslararası Lazer Tıbbı Kongresi'nde, 'En İyi Çalışma ve Sunum' ödülüne layık görülmüştü.


    http://www.radikal.com.tr/7342287342280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.