Didim'de bingo baskını!

Polis, Didim'de bir bara 'Bingo' baskını düzenledi. Tombala benzeri oyunu oynayan yedi turist gözaltına alındı. Karakolda altı saat boyunca işlemlerinin tamamlanmasını bekleyen turistlere 117'şer lira 'kumar oynama cezası' kesildi.
Haber: HASAN BAYRAK / Arşivi

AYDIN - Polis, Didim'de bir bara 'Bingo' baskını düzenledi. Tombala benzeri oyunu oynayan yedi turist gözaltına alındı. Karakolda altı saat boyunca işlemlerinin tamamlanmasını bekleyen turistlere 117'şer lira 'kumar oynama cezası' kesildi. Bingonun İngiltere'de tıpkı Türkiye'deki tavla kadar popüler bir oyun olduğunu söyleyen turistler, başlarına gelenin kamera şakası olduğunu sandı!
15 yıldır turist olarak Didim'e gelen Sarah Holland, Sunshine Bar'da bingo oynarken ekip otosuyla karakola götürüldüğünde ağlamaya başlamış:
"Dört polis memurunu karşımızda görünce şaşkına döndük. Bize 'bingo oynadığımız için karakola gelmemiz gerektiğini' söylediklerinde kamera şakası olmalı diye düşündüm. Sorgu sırasında çok korktum ve gözyaşlarımı tutamadım. Biz 15 yıldır Didim'de bu oyunu oynuyoruz. Neden şimdi ceza kesildi anlamış değiliz. Üstelik para için oynadığımız bir oyun da değil. İngiltere'de bingo, sizin tavla oyununuz gibi popüler bir oyundur."
İlk kez Türkiye'ye geldiğini söyleyen Carla Harrison da kızgın:
"Polislerin tavrı çok rahatsız ediciydi. Bize derhal masadan kalkmamızı ve karakola gideceğimizi söylediler. Çok korktum. Bingo gibi bir oyun için altı saat karakolda tutulmak ve ceza almak şakadan başka bir şey olamaz."
Kumar oynatmak suçundan karakolda ifadesi alınan Sunshine Bar'ın sahibi Muzaffer Demir de Didim'de turistlerin yıllardan beri bingo oynadığını söyledi. Didim Kaymakamı Ali Katırcı'ysa bingonun tombala benzeri bir oyun olduğunu, dolayısıyla kumar kapsamına girdiğini belirtti.
Kaymakam Katırcı "Biz yasaları uyguluyoruz. Bu oyun da yasada kumar kapsamına giriyor ve ülkemizde oynanması yasak. Ben Didim'de bu oyunun oynandığını hiç görmedim" dedi.