Diğer zanlılar Tuncel için ne dedi?

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinden sonra tutuklanan ve daha sonra 'polis muhbiri' olduğu ortaya çıkan Erhan Tuncel'in adı tutuklanan diğer sanıkların ifadelerinde sık sık geçiyor.

İSTANBUL - AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinden sonra tutuklanan ve daha sonra 'polis muhbiri' olduğu ortaya çıkan Erhan Tuncel'in adı tutuklanan diğer sanıkların ifadelerinde sık sık geçiyor.
Cinayet planı çalıştığı dükkânda şekilenen Ahmet İskender: "McDonald's saldırısında bombaları Elazığlı Erhan'ın yaptığını duydum. Dink'in öldürülmesi talimatını da Yasin'e Elazığlı Erhan'ın verdiğini tahmin ediyorum.
Cinayet zanlısı Ogün Samast: "Yasin'le birlikte Erhan Tuncel'in evine gitmiştik. Dövüş filmi izledik. Siyasi konularda, Hrant Dink'le ilgili herhangi bir görüşmemiz olmamıştır... Yasin'in zaman zaman bu kişiyle görüştüğünü, onun evine gidip geldiğini biliyorum."
Sanıklardan Ersin Yolcu: Mihmandar Kafe'de Zeynel Abidin Yavuz'la otururken televizyondan altyazı geçti. Hrant Dink'in vurulduğunu öğrendim... O esnada Pelitli'de tanıdığım Erhan yanıma geldi ve bana Yasin Hayal'i sordu. Burada olmadığını söyledim. Ben 'Hayırdır Erhan' dedim. Sonrasında Erhan beni dışarıya çağırdı ve "Hrant Dink vuruldu" dedi ve bana Ogün Samast'ı sordu... Yasin Hayal'i görürsen beni bulsun' dedi. Sonra yanımdan ayrıldı. Cinayetten sonra kafede oturup televizyon izlerken Hayal yanımızdan ayrıldı. Döndüğünde, nereye gittiğini sordum. Yasin Hayal de bana 'Erhan'ın yanına gittim' dedi.