Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sınav sonuçları açıklandı mı? E-Kayıt nasıl yapılır?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sınav sonuçları açıklandı mı? E-Kayıt nasıl yapılır?
Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sınav sonuçları açıklandı mı? E-Kayıt nasıl yapılır?
Ön lisans mezunlarının bir lisans programına geçiş yapabilmesi için hazırlanan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 26 Temmuz günü yapıldı. Sınava giren adaylar ise heyecanla sınav sonuçlarını bekliyor. Peki DGS ne zaman açıklanacak?

Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği DGS sınav sonuçlarının bu hafta içinde açıklanması bekleniyor. Adaylar sınav öncesi http://dgs-puan.hesaplama.net/ adresinden puanlarını hesaplayarak yaklaşık bir sonuç bulabilirler.


DGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 

Sınav sonuçları henüz açıklanmadı fakat açıklandığı takdirde adaylar sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecekler. Sınav sonucunun internet üzerinden ilan edilmesi dolayısıyla adaylara sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adayalrın sonuçlarında

Testin sayısal ve sözel bölümlerindeki doğru ve yanlış cevap sayıları
Ön lisans başarı puanı
2015-DGS puanları yazılı olacaktır.
Adaylara yönelik sınav sonuçlarının doğrulanması için ÖSYM tarafından hazırlanan “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi”  hizmeti kullanabilecek.  Sınav sonuç belgelerinin alt kısmında yer alan Sonuç Belgesi Kontrol Kodu ile adaylar sonuç belgelerini  https://sonuc.osym.gov.tr adresinden kontrol edebileceklerdir.

 

TERCİHLER NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?


Adaylar sınav sonuçlarını öğrendikten sonra tercih için belirlenen süre içerisinde tercihlerini yapabilecekler. Tercihler için belirlenen tarihler ÖSYM tarafından http://www.osym.gov.tr  adresinden ilan edilecek. Adaylar tercih yaparken ÖSYM tarafından hazırlanan tercih kılavuzunu kullanacaklar.


  ETİKETLER:

  ÖSYM

  ,

  İnternet

  ,

  İlan

  ,

  sayısal

  ,

  zaman

  ,

  Lisans

  ,

  2015

  ,

  DGS