Dikili'de kadınlar 'barış' istedi

Dikili'de kadınlar 'barış' istedi
Dikili'de kadınlar 'barış' istedi
İzmir'in Dikili İlçesi'nde Kadın Platformu üyeleri, silahların susması için barış eylemi yaptı.

RADİKALAtatürk Meydanı'nda bir araya gelen Dikili Kadın Platformu üyeleri, silahların susması için barış eylemi gerçekleştirdi. Dikili Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri ile çok sayıda vatandaşın destek verdiği eylemde; 'Ülkede barış, bölgede barış' ve 'Biz kadınlar barıştan vazgeçmiyoruz' pankartları açıldı.

'Savaşa hayır, barış hemen şimdi', 'Kadınlar değil, silahlar sussun' ve 'Yaşasın barış' yazılı dövizler açıldı. "Sana savaş yaptırmayacağız", "Silahlar sussun, kadınlar değil", "Suruç'u unutma, unutturma" ve "Savaşa hayır" sloganları atıldı.

Platform adına yapılan açıklamada, "Biz kadınlar barıştan vazgeçmiyoruz ve diyoruz ki; savaşın bütün yükünü omuzlarında taşıyan başta kadınlar, emekçiler, her kesimden insanlar olarak ülkemizde yaşanan bu haksız savaşa, akan kana dur diyoruz. Biliyoruz ki bu savaş iktidarlarını ve sarayı savunmak için yapılan bir savaştır. Suruç'taki katliam ve sonrasında her alanda artan savaşa, yangınlara, operasyonlara, bombalara seyirci kalamıyoruz. Savaşa hayır, barış hemen şimdi. Sana savaş yaptırmayacağız. Tabutlara değil, çocuklarımıza sarılmak istiyoruz. Susmuyoruz, haykırıyoruz. Barışın sesini yükseltmek için alana çıkıyoruz" dedi.

Grup, yapılan açıklamanın ardından bir süre oturma eylemi de yaptı. Daha sonra grup, sessizce dağıtıldı.
Oben ULU-DHA