Dikkat, ATM'de 'papağan' var

İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt'taki kampüsünün girişindeki bir bankanın ATM'sine yerleştirilen 'papağan' adlı cihaz ve optik kamerayla para çekenlerin kart bilgilerinin kopyalandığı, şifrelerinin de tespit edildiği ortaya çıktı.

İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt'taki kampüsünün girişindeki bir bankanın ATM'sine yerleştirilen 'papağan' adlı cihaz ve optik kamerayla para çekenlerin kart bilgilerinin kopyalandığı, şifrelerinin de tespit edildiği ortaya çıktı. ATM'ye kurulan mekanizmayı fark eden bir üniversite öğrencisi durumu banka yetkilileriyle polise bildirdi. Polis, para çekme makinasına yerleştirilen papağan ve optik kamerayı ortaya çıkardı.
Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir ATM'yi kullanan müşteri de cihazdan şüphelenerek durumu banka şubesine bildirdi. ATM'de inceleme yapan polis, otomatik para çekme makinesine yerleştirilen ve kart bilgilerini kopyalayan cihaz buldu. Sökülen aletler incelenmek üzere Kriminal Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Şebekenin kopyalanan bilgiler ve şifrelerle yeni kartlar ürettiği ve bu kartlarla hesaplardan para çekildiği öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7426497426490

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.