Dikkat Marmara'ya yağış geliyor

Hava Sıcaklığının Akdeniz ve Ege sahillerinde 3 ila 5 derece üzerinde olması beklenirken, Türkiye'nin diğer yerlerinde mevsim normallerinde olacakDevlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgilere göre; bugün Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak) ile öğleden sonra Trakya (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ), akşam ve gece saatlerinde İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Yağışların, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgâr, genel olarak kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara Bölgesi: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, batısı çok bulutlu, öğleden sonra Trakya (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ), akşam saatlerinden sonra İstanbul ve Kocaeli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege Bölgesi: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

Akdeniz Bölgesi: Az bulutlu ve açık, zamanla iç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İç Anadolu Bölgesi: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu geçecek.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt) kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Artvin çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu Bölgesi: Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğusu parçalı çok bulutlu, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.