Dikkatsizlik ve uykusuzluk ölüm getirdi: 5 ölü

Bolu'da bu sabah TEM Otoyolu'nda meydana gelen ve 4 kişinin öldüğü trafik kazasında ağır yaralanan bir kişi daha yaşamını yitirdi.

Bolu'da bu sabah TEM Otoyolu'nda meydana gelen ve dört kişinin öldüğü trafik kazasında ağır yaralanan bir kişi daha yaşamını yitirdi.
Bu sabah Bolu'da meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan Bülent Alaftan (30), tedavi gördüğü İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nde öldü. Hidayet Lütfü'nün kullandığı 34 DH 586 plakalı araç, yoldan çıkarak orta refüjde bulunan 15 metre yüksekliğindeki otoyol işaret¶
levhasına çarpmıştı. Kazada, araç sürücüsü Hidayet Lütfü ile Yusuf Doğrucan (47), Semiha Doğrucan (42) ve 5 aylık bebek Yiğit Alaftan yaşamını yitirmişti. Ağır yaralanan Bülent Alaftan ile eşi Tülay Alaftan, İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Tülay Alaftan'ın vücudunda kırıklar olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.
Trafik Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kaza yerinde yaptıkları incelemede fren izine rastlamadıklarını belirterek, "Sürücü, büyük ihtimalle dikkatsizlik, yorgunluk ve uykusuzluk sunucu, otoyol işaret levhasına çarpmış" dedi.

SÜREKLİ BEBEĞİNİ SAYIKLADI

Kazada ağır yaralanarak İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Tülay Alaftan, kendisine müdahale eden doktorlara ve sağlık görevlilerine, sürekli olarak kazada ölen 5 aylık bebeği Yiğit Alaftan'ı sordu. Doktorlar, kazada ağır yaralanan anneyi "Bebeğinizin bir şeyi yok" diye teselli etmeye çalıştılar. Kazada ağır yaralanan annenin tedavisi sürüyor.