Dikmen ve Mamak'ta sabaha kadar eylem

Dikmen ve Mamak'ta sabaha kadar eylem
Dikmen ve Mamak'ta sabaha kadar eylem
Hatay'da ODTÜ eylemlerine destek amacıyla düzenlenen gösteride yaşamını yitiren 22 yaşındaki Ahmet Atakan için Ankara'da önceki gün başlayan eylemler, dün gece de sabah saatlerine kadar devam etti.

ANKARA - Hatay'da yaşamını yitiren Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto eden göstericiler, saat 20.00’den itibaren Dikmen semtinde bir araya geldi. Göstericiler, Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto ederken Dikmen Caddesi ile ara sokaklara çöp konteynerlerinden barikatlar kurarak ateş yaktı. Polis, göstericilere saat 22.00 sıralarında dağılmaları için uyarıda bulunduktan sonra tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Ara sokaklara dağılan grupların gösterileri sabah saatlerine kadar sürdü.

TUZLUÇAYIR'DA DA BARİKATLAR KURULDU
Dikmen’de olaylar sürerken, Mamak İlçesi Tuzluçayır semtinde de bir grup protesto gösterileri başlattı. Başkent’te geçtiğimiz günlerde cami ile cemevini aynı avluda buluşturan Mamak Cami ve Cemevi Projesinin temel atma töreni öncesi başlayan gerginlik dün akşam da devam etti. Cadde ve sokaklara barikatlar kuran grup polise taş atmaya başladı. Polis, uyarı anonsunun ardından göstericilere müdahale etti.

Bu arada dün akşam yaşanan olayların ardından alarma geçen polis, Dikmen ve Tuzluçayır'da yoğun güvenlik önlemleri aldı. (Ümit KOZAN / DHA)