@ismailsaymaz

'Diktatörler sokakta devrilir' pankartına 11 ay 20 gün hapis cezası

'Diktatörler sokakta devrilir' pankartına 11 ay 20 gün hapis cezası
'Diktatörler sokakta devrilir' pankartına 11 ay 20 gün hapis cezası
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde 'Diktatörler sokakta devrilir' pankartı açan üç öğrenci hakkında 11 ay 20 gün hapis cezası verildi. "Cumhurbaşkanı'na hakaret" gerekçesiyle verilen hükmün açıklanması geri bırakıldı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL – Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde duvara “Diktatörler sokakta devrilirler” yazılı pankart açan üç öğrenci hakkında “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 11’er ay 20’şer gün hapis verildi. Ardından hükmün açıklanması ertelendi. Bu arada, aynı gün aynı pankartı açan beş öğrenci de iki ayrı davada yargılanıyor.

“Gençlik Muhalefeti” adlı gruba üye olan Hasret Akbıyık, Çağdaş Yurtseven ve Mert Özay’ın geçen yıl “Diktatörler sokakta devrilirler” yazılı pankartı kampüsteki bir binaya asmalarından ötürü Eskişehir 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava, geçen 26 Haziran’da bitti. Üç gence “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 11’er ay 20’şer gün hapis cezası verildi. Ardından hükmün açıklanması ertelendi. Bu pankartın iki benzeri aynı gün 2 Eylül Kampüsü’nde ve Osmangazi Üniversitesi’nde açılmıştı. Bu nedenle diğer iki pankarttan ötürü beş genç daha yargılanıyor. 

 


  http://www.radikal.com.tr/139151913915194

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  politik - user649322

  politik bir gorus nasil hakaret olur?

  Özgürlük bu degil - user389638

  Küfür,hakaret özgürlük olamaz

  DEMOKRASİ ARANIYOR - COŞAR

  Ülkede demokrasi olsaydı ,özgür düşüncelere pranga vurmazlardı.

  - user386208

  Dün hırsız diyene düşünce özgürlüğünden beraat bugün diktatör diyene 11 ay hapis adalet ne kadar muallak birşey, kendi hakimimizi seçebiliyor muyuz? Yakında hastane okul gibi özel ve ücretli mahkeme de kurulacak mı? Fakirlere devlet hakimi baksın parası olan versin ücretini beraat etsin falan.