Dil kursunda "yabancı gelin" indirimi

Dil kursunda "yabancı gelin" indirimi
Dil kursunda "yabancı gelin" indirimi
Marmaris'te yabancı uyruklu kişilere yönelik düzenlenen Türkçe dil kursunda Türklerle evli olanlara yüzde 25 indirim yapıldı

MUĞLA - Marmaris'te yabancı uyruklu kişilere yönelik düzenlenen Türkçe dil kursunda, Türklerle evli olan “yabancı gelinlere” yüzde 25 indirim avantajı sunuldu.

Yabancıların yerleşik olarak yoğun yaşadığı turistik beldelerden Marmaris'te, bu yabancı uyrukluların günlük hayatlarını kolaylaştırabilmek için Türkçe kursları düzenleniyor.
KATILIMCILARIN ÇOĞU ‘YABANCI GELİN’

Belediyenin bir kurs merkeziyle ortaklaşa düzenlediği ve 7 Ocak'ta başlayacak derslere, ilçede yaşayan yabancı uyruklular büyük ilgi gösterdi. Kurs öncesinde Marmaris Kültür ve Sanat Evi'nde gerçekleştirilen tanışma toplantısına katılan kursiyerler, uygulanacak ders programı hakkında bilgilendirildi. Katılımcıların çoğunun, Türklerle evlenerek Marmaris'e yerleşen kadınlar oluşturdu.

2 AY SÜRECEK

Kurslar hakkında gazetecilere bilgi veren eğitim kurumu yetkilisi Tülin Yalman, Marmaris'te Türkçe öğrenmek isteyen çok sayıda yabancı olduğunu öğrendiklerini ve tanışma toplantısı düzenlediklerini anlattı. Kursun en az 2 ay süreceğini belirten Yalman, “Ayda 40 saat veya 2 ayda 48 saat olacak. Bu kursların bitiminde onların günlük hayatlarını kolaylaştıracağız. Türk vatandaşlığına geçenler ya da bir Türk ile evli olanlar için de ücretimiz yüzde 25 indirimli olacak” dedi.(aa)


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  İndirim

  ,

  Marmaris

  ,

  eğitim

  ,

  kültür

  ,

  ders

  ,

  muğla