Dilan Alp, 'yer yok' diye taburcu edildi

Dilan Alp, 'yer yok' diye taburcu edildi
Dilan Alp, 'yer yok' diye taburcu edildi
1 Mayıs'ta Taksim'de polisin attığı gaz bombasıyla başından yaralanan Dilan yattığı hastaneden 'boş yerimiz yok, kızınızı ister eve götürün isterseniz başka bir hastaneye' denilerek çıkarıldı.

1 Mayıs kutlamalarına katılmak için gittiği Taksim'de polisin attığı gaz bombası kartuşuyla başından ağır yaralanan ve kafatasında kırık oluşan 17 yaşındaki Dilan Alp'in yattığı hastaneden 'yer yok' gerekçesiyle başka bir hastaneye gönderildiği ortaya çıktı.

Dilan Alp’in tedavi görmekte olduğu Bahçelievler Medicalpark Hastenesi’nin baba Ali Ekber Alp’i dün akşam saatlerinde çağırarak, “Kızını taburcu edeceğiz, boş yerimiz yok, kızını ister eve götür istersen başka bir hastaneye dediği” öğrenildi.

Sol gazetesine konuşan Dilan Alp'in babası Ali Ekber Alp, basına yansıyan haberlerin tersine kızının hastaneden alalacele gönderildiğini ve kendisine ‘boş yerimiz yok’ denildiğini belirtti. Kızının tam iyileşmeden yoğun bakımdan hemen çıkarılarak direk taburcu edildiğini söyleyen baba Alp, “Nasıl olur kızım daha tam olarak iyileşmedi, kızımın birkaç gün daha kalmasını istiyorum” dediğini ancak hastane yönetiminin ısrarla “Boş yerimiz yok, ister eve istersen başka bir hastaneye götür” yanıtı verdiğini söyledi. 

Hastane yönetiminin, kamuoyunun büyük ilgisini çekmesine rağmen Dilan Alp'in sağlık durumu hakkında bir bilgi vermeden genç kızı taburcu etmesi de dikkatleri çekti. 

Baba Ali Ekber Alp'in kızının apar topar taburcu edilmesinin ardından bir süre hastane aradığı ve daha sonra sonra Dilan’ı Bağcılar ’da bulunan Özel Işık Tıp Merkezi'ne yatırdığı öğrenildi. Dilan’ın tedavisine burada devam edilecek.


  http://www.radikal.com.tr/1132499113249927

  YORUMLAR
  (27 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Özel hastanelerin parasız bakma zorunluluğu var. - Su Cemre Sim

  Dilan'ın ailesine yüklü bir fatura çıkabilir;özel hastaneler Dilan'a parasız bakmak zorundadır.Adli yaralanmalarda hastane ücretini Adalet Bakanlığı karşılar.

  HEKİMLİK ANDI - kizilofke

  Hekimlik mesleği üyeleri arasına katıldığım şu anda, hayatımı insanlık yoluna adayacağımı açıkça bildiriyor ve söz veriyorum. Hocalarıma saygı ve gönül borcumu her zaman koruyacağıma, sanatımı vicdanımın buyrukları doğrultusunda dikkat ve özenle yerine getireceğime, hasta ve toplumun sağlığını baş görev sayacağıma, benden hizmet bekleyen kimselerin sırlarına saygılı olacağıma ve onları saklayacağıma, hekimlik mesleğinin onurunu ve temiz töresini sürdüreceğime, meslektaşlarımı kardeş bileceğime, din, milliyet, ırk, siyasi eğilim ya da toplumsal sınıf ayrımlarının görevimle hastam arasına girmesine izin vermeyeceğime, insan hayatına kesinlikle saygı göstereceğime, baskı altında kalsam bile tıp bilgilerimi insanlık değer ve yasalarına karşı kullanmayacağıma, açıkça, özgürce ve namusum üzerine and içerim. Yaziklar olsun size'ki o gencecik kiza bunu reva gordunuz KAHROLSUN FASIZM

  Faşistler - karl.marx

  en alt kademesinden, en üstüne kadar devletin içine sirayet etmiş ölümcül hastalık gibisiniz. Bu çektirdiklerinizi gözünüzün önüne getirecek bir ölüm diliyorum size de.

  ama o da radikalmis - keryil

  haydi sevgili otoriteperver yorumcular, nerede "ama o da radikal", "efendim dayisi zorla eyleme goturmus zaten", "elindeki molotof olmasin da sise olsun, ya polise atmissa"lariniz? simdi anlayabiliyor musunuz devletin adalet duygusuyla degil nefretle hareket ettigini? simdi beyniniz alabildi mi bunun "molotof"la filan degil, yildirmakla alakali oldugunu? simdi bu insanlarin hayatlarinin, sirf haklarini aradilar diye, nasil zehir edildigini, guclerini kotuye kullanan yoneticilerin hem devlet hem de ozel sermaye kaynaklarindan mahrum birakabildigini anladiniz mi? cocuk yasta insani neredeyse oldurup sonra tek bir "gecmis olsun" dahi diyemeyen devletten nefret etmeyip ne yapsin o cocuk?

  hipokrat yemini - sabahattinali

  . Eğer dilan kızımızın tedaviye ihtiyacı varsa hastane yönetimi idareye yaranmak yada korkularından dilanın tedavisini yarım bırakmışlarsa ihanet ettikleri sadece hipokrat yemini değildir. ayakları altına aldıkları insanlıktır onurdur vicdandır.

  :(( - maviokyanus44

  BUNDAN SONRA medikalpark HASTANESİNE GİTMEYELİM.Hükümete şirin görünmek için yapmışlardır..Belki de telefon edilmiştir..Dinde de vicdansızlık var mı?İnandıkları Allaha nasıl hesap verecekler.Kuran da yazıyor mu düşküne,mazluma,hastaya bir tekme de sen at.Size hakkımı helal etmiyorum.

  Dilan Alp, 'yer yok' diye taburcu edildi - ms@deniz

  Bakın bay diktatör Erdoğan daha iyileşmemiş bir insanı kapının önüne koydurdunuz. Bu çocuğa birşey olursa bunun sorumlusu başta sen ve Vali hastane idarecileri Kahrolsun faşizm.