Dilan Dursun: Kafama nişan aldılar

Dilan Dursun: Kafama nişan aldılar
Dilan Dursun: Kafama nişan aldılar
Ethem Sarısülük'ün cenaze törenine katılmak için gittiği Kızılay'da polis müdahalesi sırasında başına gaz bombası kapsülü isabet eden ve uzun süre yaşam mücadelesi veren üniversite öğrencisi Dilan Dursun savcıya ifade verdi.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA - Ethem Sarısülük’ün cenaze törenine katılmak için geldiği Kızılay’da polis müdahalesiyle başına gaz bombası kapsülü isabet eden ve uzun süre yaşam mücadelesi veren Dilan Dursun savcıya ifadesini verdi. Vurulduğu yerde polisin kimseye müdahale etmediğini, TOMA ve akrep aracını görünce geri dönerek tek başına yürüdüğünü anlatan Dursun, kafasına hedef gözetilerek bu kapsülün atıldığını söyledi. Olaydan sonra uzun süre hiçbir şey hatırlamadığını anlatan Dursun, “Yoğun bakımdan çıktıktan üç gün sonra birisi ‘Ethem’ deyince olayı hatırlamaya başladım” dedi.

Uzun süre tedavi gördüğü hastanede hayat mücadelesi veren ve bilinci açılarak hayata tutunan Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencisi Dilan Dursun 16 Haziran’daki polis müdahalesinde ağır yaralanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında savcıya ifade verdi. Ethem’in cenazesine katılmak üzere kaldığı Beştepe Kız Öğrenci Yurdu’ndan tek başına çıkarak Kızılay'a geldiğini söyleyen Dursun olayı şöyle anlattı:

"ETHEM İÇİN KIZILAY'A GİTTİM"

“Yurttan tek başıma çıktım. Kızılay’a gelince okuldan arkadaşlarımla karşılaştım. Polis Kızılay’da tazyikli su ve biber gazıyla müdahaleye başlayınca Kurtuluş’a doğru kaçtım. Başımdan vurulduğum noktaya geldiğimde yanımda kimse yoktu. Buradan yurda dönmeye karar verdim ama önceden bildiğim bir yer olmadığı için nasıl gideceğimi bilmiyordum. Bir kaç adım yürüdüğümde karşıma TOMA ve akrep çıktı. Bunların bulunduğu yerden geçemeyeceğimi anlayınca geri dönüp yürümeye başladım. Polis bu sırada çevrede hiç kimseye müdahalede bulunmuyor, gaz bombası atmıyordu. Ben arkamı dönüp yürümeye başlayınca kafamın arkasına bir darbe geldi ve bayıldım. Gerisini hatırlamıyorum.”

"ETHEM'İN ADIYLA HATIRLADIM"

Bu sırada kimseye müdahale edilmezken başına arkadan gaz bombası gelmesiyle polisin doğrudan kafasına nişan almış olabileceğini söyleyen Dursun, hâlâ tedavi gördüğünü, hastanede göz ve beyin kontrollerinin tekrar yapılacağını anlattı. Doktorlar olayı hatırlatmamaları yönünde aileyi uyarınca kendisine geldiğinde trafik kazası geçirdiğini zanneden Dilan, milletvekilleri ve çok sayıda ziyaretçi gelince olayın trafik kazası olmadığını anlamaya başladığını söyledi. Dursun, “Yoğun bakımdan çıkıp dinlenme odasına geçmemin üçüncü günü Ethem Sarısülük’ten bahsedilince başıma gelen olayı hatırlamaya başladım” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/114157311415738

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  alparslan1453 - cizıs

  penguen haberi arıyorsan yanlış yerdesin. padişahınızın geziyle ilgili haber yapılmaya buyurmasını sallamıyor artık kimse. tek derdiniz mısır ama sizin di mi?

  Hayata geri hos geldin! Iyiki vsrsin! - mlkr

  Yogun bakimda hayatla olum arasinda gidip geldin. Allaha sukurler olsun buradasin. Buyuk gecmis olsun. Butun fedekarliklarin icin sagolasin ve ayakta kalasin insallah!

  gezi gezi gezi - Alparslan1453

  radikal gazetesi haberlerinin yüzde 95i gezi olaylari ile ilgili. bu bir tesadüfmü acaba. yoksa bir kasitmi var?

  Lütfen artık - cemares

  Ne zaman bu tarz haberlerden okusak altına, kanun maddesi yazan ya da söyleyen bir güzel insan çıkıyor. Yanlış anlaşılmasın eleştirmiyorum o insanları; seviyorum hatta sizleri. Çünkü Yasalara olan inancınız beni büyülüyor.

  Geçmiş olsun güzel insan - Ronin u Renas

  Öcelikle değerli meslektaşıma geçmiş olsun diyorum. Devlet tetörüründen payına düşeni fazlasıyla almış bir kesimin bireyi olarak diyorum ki dini, dili, ırkı ne olursa olsun ezilen, horgörülen biri ve birileri varsa buna tepkisiz kalmayın ki yarın zulme uğradığınızda omuz omuza direceğiniz birileri olsun.

  Katil olacaklar iyi düşünsün. - Su Cemre Sim

  Yeşeren çiçeği yok etmek,karşıt görüşlüleri öldürmeyi hak görmek,katil beslemek bizim ülkemizde küçük kabahatler.Birbirimize katlanmayı öğrenmemiz gerekir.Bu çocuğun başına gaz kapsülü atanlar yakalanmasa da ,hesap vermeseler de,kimse onları bulamasa da,onlar kendilerini bulur,içselleştirdikleri canavarlıkları onları bir gün en sevdiklerini,kendilerini yok etmeye götürür.Ya da bir gün alkolizm,uyuşturucu bataklığında ölür.Hiçbir zaman ,o kapsülü atmadan,katil olmadan önceki ruh dinginliğine ermez.Makbul katil olmak insanın iç huzurunu sağlamaz.Katil sürekli kendine;''ben katilim.''der.Katillere sorun,çevrenizde bir iki katil vardır;çok mutlular mı?Değmiş mi katil olmaya?

  ELBETTE - pispor

  kafasına nişan almışlardır zaten nişan almazsa mümkün değil kafasına isabet etmesi çünkü çok yakın mesafeden ateş edilmiş yakın mesafeden insanı ciddi yaralar