Dilan için nihayet soruşturma!

Dilan için nihayet soruşturma!
Dilan için nihayet soruşturma!
Polisin attığı gaz kapsülü ile 16 Haziran'da ağır yaralanan Dilan Dursun için nihayet bir soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın hedefinde Dilan'ı vurduğu iddia edilen 'akrep' polisi var.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA - 16 Haziran günü başına isabet eden gaz bombası kapsülüyle ağır yaralanan Dilan Dursun için soruşturma günler sonra başlatıldı. Olaydan 4 gün sonra avukatların talebiyle olay yeri incelemesi yapılırken Cuma günü memur suçları soruşturma savcılığı olayı soruşturmakla görevlendirildi. Soruşturmanın hedefinde Dilan’ı vurduğu iddia edilen ‘akrep’ polisi var.

Olayın görgü tanıklarından edinilen bilgilere göre Dilan’ın akrepten atılan gaz bombasıyla yaralandığı iddia edildi. Bunun üzerine Savcılık, olayın gerçekleştiği çevredeki tüm kamera kayıtlarının ‘acil’ olarak kendilerine iletilmesini istedi. 16 Haziran Pazartesi günü olay yerinde görev yapan tüm akreplerdeki emniyet mensuplarının ifadeleri ve emniyet amirleriyle yaptıkları telsiz görüşmelerinin kayıtları da yine acil koduyla Emniyet'ten talep edildi.

Dilan vurulduğunda orada bulunan ve kendisine ilk müdahaleyi gerçekleştiren bir doktorun da Bolu’daki bir hastanede görev yaptığını tespit eden Dilan’ın avukatları, savcılıktan bu doktorun ifadesinin de alınmasını talep etti. Savcılık da Bolu’ya yazı göndererek söz konusu doktorun ifadesinin alınmasını istedi.

DİLAN KABUSLAR GÖRÜYOR 
Bu arada bilinci açıldıktan sonra özel odaya alınan Dilan’ın tedavisi sürüyor. Ailesinden alınan bilgilere göre Dilan’ın sağlık durumu iyiye gidiyor. Ancak Dilan yaşadığı olayın etkilerini ciddi bir şekilde hissediyor. Odasına yabancı birinin girmesinden tedirgin olan Dilan uykusundan kabuslar görerek uyanıyor. Ailesinin belirttiğine göre zaman zaman panik atak geçiriyor.


  http://www.radikal.com.tr/113909611390962

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Soruşturma sonucu. - ganjml

  Kafa kısmını özellikle tüfeğin menziline sokmak suretiyle kendini komaya sokturarak faiz lobisiyle işbirliği yapmak,hastanede yapılan tüm tedavilere(cari açığın az da olsa kapanmasından dolayı)özellikle cevap vermemek,kapsül daha yere inmeden havaya zıplayarak kendi kendini yaralamak suretiyle hükümeti zor durumda bıraktığı için zanlının tck.343 maddesi gereğince anayasal düzeni yıkmaktan tutuklanmasına oybirliğiyle karar verilmiştir.Kimse beklemesin başka birşeyi,bundan farklı birşey çıkmayacak

  Yargı - marj

  Saçmalamayın, Türkiye'de yargı çökmüştür. Eli silahlı vururken görüntülenen polis cezasız kurtardı. Demokrasi ve Yargı bitti.