Dilan ve Meral öğretmenden iyi haber

Dilan ve Meral öğretmenden iyi haber
Dilan ve Meral öğretmenden iyi haber
İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamalarında gaz bombası ağır yaralanan Lise öğrencisi Dilan Alp ve öğretmen Meral Dönmez'in durumlarının iyiye gittiği açıklandı.

1 Mayıs kutlamaları için gittiği Tarlabaşı'na polisin attığı gaz bombası kapsülü ile başından vurulan Dilan Alp'ten iyi haber geldi. DHA'nın haberine göre  BDP 'li Milletvekili Sırrı Süreyya Önder bu sabah yaptığı açıklamada, solunum cihazının kapatıldığını ve Dilan'ın kendisinin nefes alıp vermeye başladığını duyurdu.

Meral Öğretmen de gülümsedi
Dilan’ın ardından, başına gelen gaz kapsülü sonucu ağır yaralanan öğretmen Meral Dönmez’den de iyi haber geldi. Okmeydanı’nda gaz bombasıyla vurulduktan sonra yoğun bakıma alınan Dönmez 12 saat sonra ilk kez gülümsedi.

Bianet’ten Ayça Söylemez’in haberine göre Dönmez bugün saat 13:00 itibariyle hayati fonksiyonlarını makineye bağlı olmaksızın yerine getirmeye başladı.

Doktorların son açıklamasına göre, bir yıl boyunca normal hareketleri yapmasında sorunlar çıkabilir, denge ve duyma problemleri yaşayabilir. Başka bir kalıcı hasar kalıp kalmayacağı tomografi sonuçlarının incelenmesinin ardından kesinleşecek.

26 yaşındaki Dönmez, kafatasındaki kırıklar sonucu oluşan beyin ödeminden dolayı 48 saat hastanede gözetim altında tutulacak.
Dönmez’in anne ve babası, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun “bunlar marjinal gruplar” şeklindeki açıklamasına çok üzüldüklerini belirterek, “Meral, Vali’nin iddia ettiği gibi ‘kendi attığı taşla’ değil, gaz bombası kapsülüyle yaralandı. Hakkını arayan insanlara marjinal diyorlar, öyle bile olsa bu onlara öldürme hakkını mı veriyor?” diye sordu.


  http://www.radikal.com.tr/113190311319035

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  17 Yaşındaki kız bu işlere bulaştıran baba - MahmutYahya

  Kızını bu işlere bulaştıran baba sorumludur ve özellikde Disk sorumludur.17 yaşındaki çocukları kışkırtıp polisin üzerine molotof,bilye,taş atmaya yönlendiren babalarındır suç.Taksim dışında her yerde kutlayabilecekleri söylendi ama kudurmuş gibi polise saldırdılar saldırtılar buna alet olan babalar,çocuklar kimler tarafından kullanıldıklarına iyi baksınlar.Kullanılıyorsunuz.

  taksim - kullaniciadlikisi

  çukurlara biz düşmeyelim dediler çukurlara attılar. sizin gibi düşünmeyen herkes marjinal. hayır efendiler bu dünyada o kadar aç varken sermaye sahipleri, zenginler marjinal!

  Diren - vancetti

  Diren Dilan o güzel güzlerin yaşam boyu saldırganların suratına gülerek,inadına ışıl ışıl baksın.

  Var olan zihniyet - saglikci.my

  Bazı İnsanlar ne kadar okumuş olsalar, ne kadar mevki sahibi olmuşlarsa zihniyetleri, düşünceleri ve bakış açıları hiç değişmez. Vali Bey bir bakıma haklı orda marjinal bir grup varsa oda Emniyet mensuplarıdır. Çünkü marjinal örgütler gibi haraket ediyorlar. Dün 1 mayıs kutlandı ve sadece istanbulda insanlar yaralandı. Bir yandan serbest bırakmak bir yandan yasaklamak ne büyük çelişki. Başta Hükümet üyeleri, vali ve Emniyet müdürleri olmak üzere Tedavi görmeyen şizofren gibiler. Tedavi altında oldukları zamanda en zararsız dönemleridir. Bunun ürünüde Çözüm sürecidir....

  ölmek yasak - mülksüz

  özgürlüğün geldiği gün o gün ölmek yasak diren dilan ve diğerleri...