Dilan'ın arkadaşları için tutuklama talebi

Dilan'ın arkadaşları için tutuklama talebi
Dilan'ın arkadaşları için tutuklama talebi

Dilan Alp.

Dilan Alp'ın, başına isabet eden gaz fişeğiyle yaralandığı gün kendisiyle aynı evde bulunan sekiz arkadaşının da bulunduğu 18 genç tutuklanmaları için mahkemeye sevk edildi. Gençler 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet ve memura mukavemet ile suçlanıyor.
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

Tarlabaşı’nda, 17 yaşındaki Dilan Alp’in ağır şekilde yaralandığı gün evin içerisinde bulunan ve polis tarafından darp edildikleri iddia edilen sekiz arkadaşının da bulunduğu 18 kişi dün savcılığa sevk edildi. Avukat Ramazan Demir’in verdiği bilgiye göre, iki ayrı suçlama yöneltilen bu gençlerden dördü için adli kontrol, diğerleri için tutuklama talep edildi. 15. Sulh Ceza Mahkemesi’nde sorguya alınan gençlerden biri serbest bırakıldı. Bu arada üç ayrı genç de TMK 10. Madde ile Yetkili Savcılığa gönderildi. Avukat Demir, 26 gencin daha savcılıkta tutulduğunu ve henüz mahkemeye sevk edilmediklerini ifade ediyor.

Mahkemeye sevk edilen gençlerin isimleri şöyle: Ali Çınar, Cihan Odabaş, Dilek Odabaş, Fatih Karademir, Funda Erbay, Gökhan Emir, Gökhan Karasürmeli, Gönül Doğan, İbrahim Kazdal, İpek Ece Şener, Kemal Aydeniz, Mustafa Aydoğdu, Ömer Acar, Önder Gögal, Sinan Demir, Veli Karaçam, Yiğit Can Emir, Zeynel Nihadioğlu


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Dilan Alp

  ,

  Fatih

  ,

  Ceza

  ,

  İddia

  ,

  Avukat

  ,

  genç