Dilan'ın arkadaşları için tutuklama talebi

Dilan'ın arkadaşları için tutuklama talebi
Dilan'ın arkadaşları için tutuklama talebi

Dilan Alp.

Dilan Alp'ın, başına isabet eden gaz fişeğiyle yaralandığı gün kendisiyle aynı evde bulunan sekiz arkadaşının da bulunduğu 18 genç tutuklanmaları için mahkemeye sevk edildi. Gençler 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet ve memura mukavemet ile suçlanıyor.
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

Tarlabaşı’nda, 17 yaşındaki Dilan Alp’in ağır şekilde yaralandığı gün evin içerisinde bulunan ve polis tarafından darp edildikleri iddia edilen sekiz arkadaşının da bulunduğu 18 kişi dün savcılığa sevk edildi. Avukat Ramazan Demir’in verdiği bilgiye göre, iki ayrı suçlama yöneltilen bu gençlerden dördü için adli kontrol, diğerleri için tutuklama talep edildi. 15. Sulh Ceza Mahkemesi’nde sorguya alınan gençlerden biri serbest bırakıldı. Bu arada üç ayrı genç de TMK 10. Madde ile Yetkili Savcılığa gönderildi. Avukat Demir, 26 gencin daha savcılıkta tutulduğunu ve henüz mahkemeye sevk edilmediklerini ifade ediyor.

Mahkemeye sevk edilen gençlerin isimleri şöyle: Ali Çınar, Cihan Odabaş, Dilek Odabaş, Fatih Karademir, Funda Erbay, Gökhan Emir, Gökhan Karasürmeli, Gönül Doğan, İbrahim Kazdal, İpek Ece Şener, Kemal Aydeniz, Mustafa Aydoğdu, Ömer Acar, Önder Gögal, Sinan Demir, Veli Karaçam, Yiğit Can Emir, Zeynel Nihadioğlu


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Dilan Alp

  ,

  Fatih

  ,

  Ceza

  ,

  İddia

  ,

  Avukat

  ,

  genç

  http://www.radikal.com.tr/113207511320753

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sks222 ye - kizilofke

  yorumunu cok beyendim gercekden o isimleri duzenli olarak bende goruyorum... Devlet fasizminin ulastigi son noktada iskence ettigi insanlari mukavemet gostermekle suclamasi... Bu ulke bunun hesabini bir gun mutlaka soracak sizlerden....

  Kutlama - sks222

  Şimdi radikal haberlerin hergün mesai şeklinde kadrolu yorum yazan KHARON, PAN-ZEHİR, Bumerag,Ayhan Fahri gibiler şimdi bu haberi okuyunca mutlu olmuşlar, kutlama yapacaklarmış. KHARON evinde bir parti veriyormuş. Kilo kilo kına siparişi vermişler.Yalnız değilsiniz Partiye gelemese de gönülleri sizlerle bir olan bu devletin uyguladığı faşizmi gönülden destekleyip alkış tutan yüzbinler var. Keyfiniz gıcır. Tek derdiniz şu asilerin kökünü kazıyamamak. Ne yazık ki vur öldür işkencelerden geçir, hapse at, hayatını karart hiç bitmiyor bu asiler. Neden acaba hiç düşündünüz mü ? Evet koronun sesini duyar gibiyim " Büyük Türk devletini durdurmak isteyen gizli güçler, yok ermeniler yok bilmemne.Heygidi Karamuratlar, malkoçoğlular hey gidi heeey. Hadi oradan. Aynı teknedeyiz, bizi yok edip kendiniz var olamazsınız. Birgün alkışladığınız adaletsizlik sizi de vuracak. Bakın Paşalar içeride adaletsizliğin ne olduğunu tadıyorlar.

  Tek sucu egemen sünni-islam-ulemaci cumhuriyetin zihniyetinden olmamasi galiba. - siradanbirisi

  1 Mayisa katilmak suc katilip ölenin arkadaslarida terörist oluyor bu islamci fasizmde. Milleti dinden böyle soguturlar. Hayyam ve Fazil Say hakli cikdilar.