Dilan'ın babasından suç duyurusu: Vali yalan yanlış konuştu

Dilan'ın babasından suç duyurusu: Vali yalan yanlış konuştu
Dilan'ın babasından suç duyurusu: Vali yalan yanlış konuştu
1 Mayıs'ta başına isabet eden gaz bombası nedeniyle yaralanan Dilan Alp'in babası Ali Ekber Alp, İstanbul Valisi Mutlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

İSTANBUL  - 1 Mayıs’ta İstanbul Tarlabaşı’nda yaşanan olaylarda başına isabet eden gaz bombası nedeniyle yaralandığı belirtilen Dilan Alp’in babası Ali Ekber Alp suç duyurusunda bulundu. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen baba Alp önce avukatı ile birlikte açıklama yaptı.

İstanbul Vali Hüseyin Avni Mutlu hakkında suç duyurusunda bulunmak için geldiğini belirten baba Alp, “Vali, yalan yanlış beyanda bulunup, şahsımı, ailemi ve gururumu incitti. Gelip çocuk hakkında bilgi almadan yalan, yanlış beyanda bulunup bunu da kamuoyunda paylaştı. Vali basın açıklamasını bir gün sonra yapıp, gerçek gerekçelere dayandırabilirdi. Bir ailenin bir babanın gururunu incitti. Çocuğum hakkında yalan yanlış beyanda bulunan Vali hakkında suç duyurusunda bulunuyorum" diye konuştu. Avukatları aracılığıyla verilen dilekçede Vali Mutlu hakkında “İftira, görevi kötüye kullanma, suçu ve suçluyu övme, suç işlemeye tahrik ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından işlem yapılması istenildi. (Selahattin GÜNDAY/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113240311324031

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aman dikkat. - ayhan fahri

  Sayın Ali Ekber Alp?e önce geçmiş olsun diyor, Dilan kızımıza da acil şifalar diliyoruz. Şayet sayın Ekber bu eylemcilerin bir unsuru değilse, tehlikeli durumların yaratılacağını bile bile kızını böyle bir eylemi yapmaktan alıkoymamışsa, yahut eylemciler ona şimdi sahip çıkıyorlar diye onların talimatıyla hareket etmiyorsa, kendisini uyarırız: Suç duyurusu yaptığınız sayın vali yanlış adrestir. Sizin suç duyurusunda bulunmanız icap edenler şunlardır: 1 Mayıs?ı fırsat bilerek, kutlamayı CHP?nin gövde gösterisine dönüştüren, bunun için sendikaları harekete geçiren, halkının emniyetini sağlamakla görevli olan devletin asayiş güçlerine savaş açan, masum gençlerin, polislerimizin yaralanmalarına sebep olanlardır muhatabınız. Yoksa her tür olası olumsuzluklara karşı halkını korumayla sorumlu olan devletin organları değil. Oradan bir şey çıkaramazsınız. İstenmeyen olaylara gebe olan bir eylemi kendi emelleri için çekinmeden sürdüren, kutlamanın bir savaşa dönüştürülmesini sağlayan CHP ve iştirakçi sendikalar için suç duyurusunda bulunmanız halinde, bu yargı için bir emsal teşkil edeceğinden, demokrasiye de katkıda bulunmuş olursunuz. Bir de şu husus var: Yukarıda yazdığımız gibi bile bile kızınızı bu eyleme siz sürüklediyseniz, veya mani olmadıysanız, ebeveyni olarak hareketlerinden sorumlu olmanız dolayısıyla asıl sizin yargılanmanız icap eder. Belki de savcı zaten önce bunu yapacaktır.