Dilan'ın bilinci açıldı, 'anne, baba' dedi

Dilan'ın bilinci açıldı, 'anne, baba' dedi
Dilan'ın bilinci açıldı, 'anne, baba' dedi
Ankara'da yapılan Gezi eylemlerinde polisin attığı gaz bombası kafasına isabeten eden Dilan Dursun'un bilinci açıldı.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA- 16 Haziran’daki Gezi eylemlerinde polisin attığı gaz bombası kafasına isabeten eden ve ağır yaralanan Dilan Dursun’un bilinci açıldı. Dün doktorların yaptığı tetkiklere olumlu cevap veren Dilan bugün yoğun bakımdan çıkarıldı. Bilinci açılan Dilan’ın yanına giden babası Kazım Dursun kızının kendisine ‘baba’ dediğini ve durumunun gittikçe daha iyiye gittiğini söyledi.

16 Haziran’da Sıhhıye çok katlı otopark yakınlarında polisin attığı gaz bombası ile ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan Dilan ameliyata alınmıştı. Daha sonra yoğun bakıma alınan Dilan 4 gündür uyutuluyordu. Pazar gününden bu yana doktorları tarafından hala hayati tehlikesi devam ettiği belirtilen Dilan’ın bugün bilinci açıldı. Yoğun bakımdan çıkarılan Dilan özel odaya yerleştirildi. Halen tam olarak konuşamayan Dilan ilk olarak anne ve babasıyla görüştürüldü. Babası Kazım Dursun kızının ‘anne’ ve’baba’ diyerek kendisini tanıdığını, durumunun gittikçe daha iyiye gittiğini söyledi. Dilan’ın yoğun bakımdan çıkarılarak alındığı özel odada tedavisine devam ediliyor.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Bugün

  ,

  Pazar

  http://www.radikal.com.tr/113840011384007

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dilan'a Sevinerek - muratyumlu

  Ölenler vardı. Kimsenin şu hesap, bu hesap demeden atlamayacağını düşündüğümüz bir esnada, konuyu iktidarın o paranoya halindeki benmerkezciliğine indirgeyenler, bunları göz ardı etti. Ülkede demokratikleşme iktidarın anlayışıyla olmuyor görüldü. Dilan'ın haberi son günlerin en güzel haberlerinden. Bu ülkede Gezi Parkı eylemleriyle tarihinde örneği olmayan bir demokratik irade ortaya çıktı. Dilan da, bu sürecin önemli bir ismi olarak, üzüntülerin üzerine serinlik getirdi. O da, kaybedilenler adına yapılan yürüyüşlere, iktidara itiraz etmek üzere sesini yükseltmeye devam edecektir. Türkiye vicdanına ve hafızasına inanıyorum.

  çocuklarınıza sahip çıkın - nese2010

  aileler çocukalrını her olayın içine atmamalı

  Daha nice direnislere... - ercan02

  Son günlerde duydugum en güzel haber. Tüm yaralilar dienin. Direnmek yasamaktir. Sizleri seviyoruz. Aramiza bekliyoruz daha nice direnisler için.

  Sadece o mu - düş-ün bulur-sun

  Dilan ile beraber milyonlarca insan gözlerini açtı, yeter bu kadar gaflet uykusu.

  Diren DİLAN - mavi ve beyaz

  Geçmiş olsun Dilan acil şifalar dilerim.Gözlerinde ki o ışık sönmesin emi.

  Seninleyiz dilan. - ganjml

  Uyan dilan,hadi bak hepimiz seni bekliyoruz,biz kazandık,zorbalara,adaletsiz düzene,zulme karşı bu sefer biz kazandık,hadi kalk ayağa,emin ol hiçbirşey eskisi gibi değil,yarınlar bizim seni bekliyoruz.

  LANET OLSUN ! - palenke

  LANET OLSUN,kendi halkina,körpecik cocuklarimiza bunu reva görenlere.