Dilan'ın hayata dönme işareti

Dilan'ın hayata dönme işareti
Dilan'ın hayata dönme işareti

Üniversite öğrencisi Dilan, Ankara da başına gaz kapsülü isabet etmesiyle yaralanmıştı.

Haber: MEHMET BİLBER / RADİKAL / Arşivi

Ankara ’da pazar günü polis müdahalesi sırasında başına gaz bombası kapsülü isabet etmesiyle başından ağır yaralanan üniversiteli Dilan Dursun’un durumunda gelişme var. Dilan’ın tedaviye verdiği tepkiler umutları arttırdı.
Ankara Numune Hastanesi’nde yoğun bakımda bulunan Dilan’ın durumunun iyiye gittiği öğrenildi. CHP ’li vekiller Veli Ağbaba, Hüseyin Aygün, Ali Rıza Öztürk, Ayşe Eser Danışoğlu, Candan Yüceer ve Muharrem Işık hastaneye giderek doktorlardan bilgi aldı. Hüseyin Aygün, doktorların Dilan’ın başında bir cisme rastladıklarını ancak ne olduğunun bilinmediğini söylediklerini aktardı. Aygün, doktorların halen hayati riskinin olmasına rağmen Dilan’ın tedaviye verdiği tepkilerden umutlu olduklarını da vurguladı.
Dilan Dursun 16 Haziran’daki eylemler sırasında Sıhhiye’deki çok katlı otoparkın yakınlarında polisin attığı gaz bombası ile yaralanmıştı. Ameliyata alınan Dilan yoğun bakımda uyutuluyordu.
Ankara’da şu ana kadar eylemlere yapılan müdahalelerin bilançosu da ağır oldu. Türk Tabipleri Birliği (TTB) verilerine göre Ankara’da bir kişi öldü, dört kişi gözünü kaybetti. TTB’nin açıkladığı rapora göre Ankara’da olayların başladığı 31 Mayıs’tan 17 Haziran akşam saatlerine kadar 1350 kişi yaralandı.
1 Haziran’da başına polisin silahından çıkan kurşun isabet eden işçi Ethem Sarısülük hayatını kaybetti. Müdahalelerde gözünü kaybeden vatandaşların sayısı ise pazar günkü olaylarda bir kişinin daha eklenmesiyle dört oldu. Olaylar sırasında yedi ağır kafa travması da yaşandı.