Dile muhtardan ne dilersen!

Mahallelerde Cumhurbaşkanı'nın temsilcisi olan muhtarların seçim yarışı, belediyelerdeki rekabeti solladı.

İSTANBUL - Mahallelerde Cumhurbaşkanı'nın temsilcisi olan muhtarların seçim yarışı, belediyelerdeki rekabeti solladı. 15 bin seçmenin bulunduğu Sarıyer İstinye Mahallesi'nin muhtar adayı Tuncay Sinir'in hazırladığı programda yok yok. Bir dönem Sarıyer Belediyesi'nde başkan danışmanlığı yapan Sinir, seçim vaatlerini sıraladığı 10 sayfalık bir broşür hazırladı.
40 yıllık İstinyeli olduğunu söyleyen Sinir, tüm vaatlerini yapabileceğine inanıyor: "Eskiden muhtarlık demek yol, su, kanalizasyon, çöp gibi işlerle uğraşan insan demekti. Ancak muhtarın toplumsal yapıya dikkat etmesi gerekiyor. Bölgemizde iki üniversite var. Buralarda çalışan profesörler bize yardımcı olacaklarını söyledi. Kültür merkezimiz yok, sinemamız yok, tiyatromuz yok... Biz bunların hepsini İstinye'ye kazandırmayı hedefliyoruz. Gençler için spor alanları yapacağız. Bölgemizdeki fakir aileler için meslek edindirme kursları kuracağız, onlara balık vermek yerine, balık tutmayı öğreteceğim.
İnatçı bir kişiyim, kapıdan kovulsam bacadan girerim. Eğer seçilirsem belediyeyi de hükümeti deyönlendirebilirim, yeter ki mahalleli arkamda olsun."