Dilek Doğan'ı 'Karadayı' vurmuş!

Dilek Doğan'ı 'Karadayı' vurmuş!
Dilek Doğan'ı 'Karadayı' vurmuş!
İstanbul Armutlu'da evine gelen polislerden birinin tabancasından çıkan kurşunla vurulan Dilek Doğan'ı vuran polisle ilgili iddialar ortaya atıldı. Doğan'ın ailesine göre, polis 'Karadayı' lakaplı ve daha önce işkenceden yargılanmış!

RADİKAL - Armutlu’da ailesiyle birlikte yaşadığı evde polis kurşunuyla vurulan Dilek Doğan’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, bugüne dek hakkında hiçbir soruşturma açılmayan Dilek hakkında vurulduğu gün jet hızıyla bir soruşturma başlattığı ortaya çıktı. Doğan’ı vuran polis memurunun kimliği ise henüz savcılıkça tespit edilmedi. Baba Metin Doğan ise polis memurunun lakabının ‘Karadayı’ olduğunu ve daha önce birçok kez soruşturma geçirerek işkence suçundan yargılandığını söyledi.

Cumhuriyet gazetesinden Hilal Köse'nin haberine göre, Doğan ailesinin avukatları dün, Taksim’deki Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi’nde basın toplantısı düzenlediler. Kızının sağlık durumu ile ilgili bilgi veren baba Metin Doğan, “Doktorlar bugün (dün) uyandırılacağını söyledi. Ancak sabahleyin bize beyninde ödem oluştuğu bilgisini verdiler. Eline, ayağına dokundum. Hiçbir karşılık vermedi. Şu an ölüm tehlikesi var” dedi. Dilek’in yine ameliyat olabileceğini belirten avukat Günay Dağ, polisin Dilek’i yakın mesafeden ateş ederek yaraladığını kaydetti.

'O POLİS TANIDIK'

Avukat Ebru Timtik de, “Polisle ilgili şikâyetimizi sunarken, Dilek hakkında bir soruşturma açıldığını gördük. Tarihi ise 18 Ekim. Yani vurulduktan saatler sonra başlatılmış” dedi. Polis hakkında hâlâ hiçbir işlemin yapılmadığını söyleyen Timtik, şöyle devam etti: “Silahı elinde görevine devam ediyor. Baba Metin Doğan, Dilek’i vuran polisi tanıyor. İşkence davasından yargılanan bir polis, lakabı Karadayı... İsmi şu an açıklamıyoruz, savcılığın tespitini bekliyoruz.”

Canlı bomba İbrahim Çuhadar ile fotoğrafta görünen genç kızın Dilek olup olmadığını bilmediklerini de dile getiren Timtik, “Terör örgütü lideri Fethullah Gülen’le el ele fotoğraf çektiren, Başbakan dahil siyasi yetkililer de örgüt üyesi mi? Bu mantıkla herkes olağan şüphelidir” diye konuştu.

ÇHD yöneticisi Onur Şahinkaya da işkencenin şekil değiştirdiğini belirterek, “Polis artık gözaltına alırken işkence yapıyor. Terör operasyonu adıyla yargısız infaz fırsatı kolluyor” dedi.