Dilek Doğan'ın avukatlarından polisler hakkında suç duyurusu

Dilek Doğan'ın avukatlarından polisler hakkında suç duyurusu
Dilek Doğan'ın avukatlarından polisler hakkında suç duyurusu
Küçükarmutlu'daki 'terör operasyonu' sırasında evinde silahla vurulan Dilek Doğan'ın avukatları, 'İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na, "kasten öldürmeye teşebbüs" suçlamasıyla, kimliği henüz belli olmayan polis memuru ve amirleri hakkında şikayetçi oldu.

İSTANBUL Sarıyer’de pazar sabahı ‘terör operasyonu’ düzenleyen polislerin evlerine girdiği esnada silahla vurularak ağır yaralanan 25 yaşındaki Dilek Doğan'ın avukatları Ebru Timtik, Günay Dağ ve Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi Yöneticisi Onur Şahinkaya, olayla ilgili olarak ÇHD İstanbul Şubesi'nin Beyoğlu'ndaki merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

Avukat Günay Dağ, hukuki süreçle ilgili işlemleri başlattıklarını söyleyerek, Dilek'in vurulmasıyla ilgili olarak polisi suçlayan iddialarını tekrarladı. “Biz savcılığa başvurarak şüpheli polis hakkında suç duyurusunda bulunduk" şeklinde konuşan Dağ, basında çıkan bazı haberlere de tepki göstererek, “Polisin yönlendirmesiyle olay karartılmaya çalışılıyor” dedi.

BEYİN ÖLÜMÜ HABERLERİ DOĞRU DEĞİL

Dilek Doğan'ın sağlık durumuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Dağ, "Dilek Doğan'ın 'beyin ölümü gerçekleşti' şeklinde çıkan haberler doğru değil. Beyninde yoğun bir ödem tespit edilmiş. Tekrar ameliyat edilmesi söz konusu ancak buna ilişkin belirlenmiş bir tarih yok. Son durumu hakkında şimdilik bunları söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Avukat Ebru Timtik de Dilek Doğan'ın kasten öldürülmek istendiğini ileri sürerek, savcılığa şüpheli polisin tutuklanması talebinde bulunduklarını kaydetti. Öte yandan bir gazetecinin "Dilek Doğan ile ilgili bir soruşturma var mıydı" şeklindeki sorusu üzerine Timtik, "Dün Dilek Doğan'ın soruşturma numarasını öğrenmek için gittiğimizde şunu öğrendik. Dilek Doğan mağdur olarak değil, şüpheli olarak bir dosyada görülüyor. Ancak soruşturma tarihinin 18 Ekim olduğunu öğrendik" dedi. Timtik,  olayla ilgili dosyanın savcılığa dün ulaştığını da ifade etti. 

(RADİKAL / DHA)

Avukat Ebru Timtik: Dilek'i önce vurdular, sonra şüpheli yaptılar

Emniyet'ten Dilek Doğan açıklaması

Dilek Doğan nasıl vuruldu?