Dilek Doğan'ın vurulduğu operasyona katılan bazı polisler ifade verdi

Dilek Doğan'ın vurulduğu operasyona katılan bazı polisler ifade verdi
Dilek Doğan'ın vurulduğu operasyona katılan bazı polisler ifade verdi
Dilek Doğan isimli genç kadının polis kurşunuyla göğsünden vurulduğu operasyonda görev alan polislerden bir bölümünün ifadesi alındı. Savcılığın önümüzdeki günlerde Doğan ailesinin de ifadesine başvuracağı öğrenildi.

İSTANBUL Dilek Doğan isimli 25 yaşındaki genç kadının Sarıyer Küçükarmutlu'daki evinde, 18 Ekim Pazar günü düzenlenen ‘terör operasyonu’ sırasında göğsünden vurularak ağır yaralanmasıyla ilgili soruşturma kapsamında, operasyonda görev alan polislerden bir bölümünün ifadesi alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmaya bakan Memur Suçları Soruşturma Bürosu savcılığı, Dilek Doğan'ın yaralandığı gün operasyona katılan polislerin ifadesini almaya başladı. Soruşturma kapsamında operasyona katılan diğer polislerin de ifadesinin alınacağı, savcılığın Doğan ailesinin de ifadesine başvuracağı öğrenildi.

DOKTORLAR BEYİNDE OLUŞAN ÖDEMİN İNMESİNİ BEKLİYOR

Bu arada Dilek Doğan’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakımda tutulan Dilek Doğan'ın sağlık durumunda herhangi bir değişiklik olmadığı öğrenildi. Doğan’ın, hastaneye geldiği anda kalbinin yaklaşık 10 dakika süreyle durduğu ve bu nedenle beyninde ödem oluştuğu belirtildi.

Doktorların, önümüzdeki bir hafta içinde, herhangi bir müdahalede bulunmadan ödemin kendi kendine yok olmasını bekleyeceği öğrenildi.  

(DHA)

Dilek Doğan'ı 'Karadayı' vurmuş!

Dilek Doğan'ın babası: Kızıma dokundum, tepki vermedi

Dilek Doğan'ın avukatlarından polisler hakkında suç duyurusu

Avukat Ebru Timtik: Dilek'i önce vurdular, sonra şüpheli yaptılar