Dilek ilk etabı atlattı

Dilek ilk etabı atlattı
Dilek ilk etabı atlattı

Edirne’de ilaçlarının yurtdışından temini için yardım istediği Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ’ın cebine koyduğu parayı “Ben dilenci değilim” diyerek iade etmesiyle gündeme gelen lenf kanseri 23 yaşındaki Dilek Özçelik, tedavi edildiği hastaneden taburcu oldu. İlk kemoterapi seansları biten Dilek, iyi olduğunu söyledi.
Dilek Özçelik, 15 Nisan günü Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Hematoloji Servisi’nde tedavi altına alınmıştı. Aynı üniversitenin İngilizce öğretmenliği 3’üncü sınıf öğrencisi Dilek Özçelik’in eksik olan ilaçları kısa sürede temin edilmişti. Üç gün hastanede yatan Özdelik, ayakta tedaviye karar verilince taburcu edildi. Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Büyükyoncalı beldesindeki ailesinin yanına giden Dilek Özçelik’in, kemoterapi tedavisinin ilk kürü tamamlandı.
Moralinin yerinde olduğunu belirten Dilek Özçelik, şöyle dedi:
“İlaçlarımı eksiksiz kullanıyorum. Moral ve sağlık durumum oldukça iyi. İlerleyen günlerde ikinci küre başlanacak. Kontrollerim ayakta tedavi yöntemiyle sürüyor. Derslerimden de geri kalmak istemiyorum. Sağ olsunlar hocalarım bana destek verdi ve sadece sınavlara girmek için okula gideceğim. İnşallah en yakın zamanda iyileşeceğim.” (EDİRNE /DHA)