Dilek Özçelik'in ilacına SGK'dan provizyon

Dilek Özçelik'in ilacına SGK'dan provizyon
Dilek Özçelik'in ilacına SGK'dan provizyon
Sosyal Güvenlik Kurumu, Dilek Özçelik ve benzeri hastaların kullandıkları Blemisin adlı ilacın Türkiye'de üretilen versiyonuna provizyon verdi.

Edirne'de üniversite öğrencisi Dilek Özçelik'in Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yaşadığı olay, Özçelik gibi kanser hastası olan pek çok kişinin derdine deva oldu.

Dilek Özçelik'in kullanması gereken kilit ilaçlardan olan Blemisin için daha önce Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş, SGK'ya provizyon başvurusunda bulunmuştu. SGK'nın Geri Ödeme Komisyonu'nun provizyon verdiği ilaçlar, hastalar tarafından eczanelerden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Özçelik'in hastalığının tedavisindeki kilit ilaçlardan olan Blemisin de SGK Geri Ödeme Komisyonu tarafından görüşüldü.

Ancak hafta sonunda Özçelik'in Bakan Bayraktar ile yaşadığı olayın medyaya yansıması üzerine, SGK alarma geçti.

Hürriyet gazetesinden Zeynep Gürcanlı’nın haberine göre SGK Basın Müşaviri Yavuz Selim Ayaz'ın da basında çıkan haberler üzerine devreye girmesiyle, ilgili ilaca provizyon verilmesi aşaması hızlandırıldı.

SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan'ın talimatıyla, SGK Geri Ödeme Komisyonu'nun geçen hafta ele aldığı Blemisin'e provizyon konusu, bugün çözüldü. Hastalar, bugünden itibaren Türkiye 'de üretilmekte olan Blemisin adlı ilacı ücretsiz olarak eczanelerden temin edebilecekler. (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/112963711296371

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TV'lere çıkmasa olmayacakmış demek ki - generalduncan

  Demek ki kamu kurumları ihtiyaçları TV'de basında çıkıp çıkmadığına göre belirliyorlar. Demek ki kamu kurumları işlerini düzgün yapmak yerine sosyal medyada ve medyada rezil olmamak adına bir şeyler yapıyorlar. Demek ki bu insanlar hakkında suç duyurusunda bulunulsa yeridir. Demek ki görevi ihmal gayet normal ve sıradan bir şey ülkede. Herkes TV'ye çıkana kadar hiçbir problem çözülmeyecek bu ülkede...