Dilekçe Komisyonu'na kadın geldi, hemcinsleri kaleme sarıldı

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığına, AK Parti İstanbul Milletvekili Alev Dedegil'in seçilmesi, kadınların komisyona yaptığı başvuruları artırdı.

ANKARA - TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığına, AK Parti İstanbul Milletvekili Alev Dedegil'in seçilmesi, kadınların komisyona yaptığı başvuruları artırdı.
Alev Dedegil'in göreve geldiği 23. dönemde, 7 Kasım'a kadar yapılan 490 başvurudan 94'ünü kadınların dilekçeleri oluşturdu. Kadınların şikâyetlerinden bazı örnekler şöyle:
'Sınıra beton duvar örülsün'
İzmir'in Bornova İlçesinden ev kadını D. Çulhaoğlu, terör örgütünün sınır ötesi lojistik desteğinin kesilmesi, teröristlerin sınırdan ülkeye girişlerine son verilmesi amacıyla, Türkiye -Irak sınırına, dünyada da örnekleri var olan bir beton duvarın örülmesini önerdi.
Hatay'dan başvuran sosyal bilgiler öğretmenliği mezunu N. Öztaş, KPSS sonuçlarının yanlış olduğunu ve bu nedenle de mağdur edildiğini öne sürerek, "ÖSYM'ye yapılan itirazların olumlu sonuçlanmadığını da dikkate alınarak, konunun sizin tarafınızdan incelenebileceğini düşündüm" dedi.
Osmaniye'den İ. İnan da dilekçesinde, yıllarca işçi olarak Almanya'da çalıştığını, biriktirdiği parasını, kârdan pay verileceğini söyleyen Yimpaş Holding'e kaptırdığını belirti, mağduriyetinin giderilmesini istedi.
Geliri olmayan bir ailenin çocuğu olduğunu belirten Diyarbakırlı Z. Coşkun adlı küçük bir kız da tüm dersleri '5' olan karnelerini, beş takdir belgesi ile bir onur belgesini dilekçesine ekleyerek komisyona başvurdu ve okumak için karşılıksız burs istedi.