Dilekçeye cevap 14 yıl sonra geldi

Dilekçeye cevap 14 yıl sonra geldi
Dilekçeye cevap 14 yıl sonra geldi
Mal müdürlüğüne dilekçe yazdı, cevap ölümünden 12 yıl sonra kızına verildi
AHMET BAYRAK

 

MUĞLA - Köyceğiz İlçesi Döğüşbelen Köyü’nde yaşayan Serin Yılmaz (54), şu an hayatta olmayan babasının Kaymakamlık aracılığıyla Mal müdürlüğüne gönderdiği dilekçesine 14 yıl sonra cevap gelince şoke oldu.
Emekli olduktan sonra Köyceğiz’in Döğüşbelen Köyü’ne yerleşen astsubay Rasim Gelmez (63), burada bir arazi satın aldı. Aldığı arazinin 2B kapsamına girdiğini öğrenince Mal müdürlüğüne gönderilmek üzere kaymakamlığa 6 Kasım 1995 yılında bir dilekçe yazdı. Gelmez, dilekçesinde arazisinin orman vasfını kaybettiğini belirtti ve hazineden kendisine satılmasını talep etti. Dilekçesi kayda alınan Rasim Gelmez, iddiaya göre bir kaç kez kaymakamlığa başvurmasına rağmen cevap alamadı. Gelmez, dilekçeyi yazdıktan iki yıl sonra yaşamını yitirdi.
Gelmez yaşamını yitirdikten 12 yıl sonra, geçen hafta Rasim Gelmez’in, Döğüşbelen Köyü’ndeki evine kaymakamlıktan bir zarf geldi. Zarfı açan Gelmez’in kızı Serin Yılmaz, babasının 14 yıl önce yazdığı dilekçenin cevabını görünce şoke oldu. Dilekçede, arazinin tarımsal niteliği korunacak alan ile orman alanı sınırında kaldığı ve satışın yapılamayacağı belirtildi.
Dilekçeye 14 yıl sonra cevap gelmesinin kendisini şaşırttığını belirten Serin Yılmaz, “Devlet dairelerinin nasıl çalıştığı ortada. Bürokrasi sorunu ülkemizin en büyük sıkıntısı. Babamın ömrü yetmedi bu cevabı görmeye. Biraz daha geç kalsalardı belki ben de göremeyecektim. Devlet yapısında ve işleyişinde köklü değişiklik yapılmalı” dedi.(dha)