Dilenci milyoner çıktı

Dilenci milyoner çıktı
Dilenci milyoner çıktı
Vali Erdoğan Bektaş'ın talimatıyla hastaneye kaldırılan dilencinin kuşağından 48 bin lira çıktı


MEMHET AYDIN


MUŞ - Geçen hafta rahatsızlanınca Vali Erdoğan Bektaş’ın talimatıyla hastaneye götürülen 74 yaşındaki dilenci Yusuf Yaşar’ın beline sardığı kuşaktan 48 bin lira çıktı. Hastane personelini şaşkına çeviren Yaşar’ın parası, bankada adına açılan hesaba yatırıldı.


Kale mahallesinde eşi Habibe Yaşar'la birlikte oturan ve çocukları olmayan Yusuf Yaşar, geçen hafta aniden rahatsızlandı. Mahalle sakinlerinin haber vermesi üzerine eve gelen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) görevlileri, Vali Erdoğan Bektaş’ın talimatıyla Yusuf Yaşar ve yatalak olan eşini tedavilerinin yapılması için Muş Devlet Hastanesi’ne götürdü. Kısmi felç geçirdiği anlaşılan Yaşar’ın tedavisine başlandı. Bu arada yakınlarının “Onun çok parası var” ihbarı üzerine hastanedeki güvenlik görevlilerinin baktığı Yaşar’ın beline sardığı kuşaktan 48 bin lira çıktı. Bu bilgi valiliğiğe ulaştırılınca hastaneye gelen SYDV görevlileri, parayı Yusuf Yaşar’ın bankada adına açtırdıkları hesaba yatırdı.
Amcası Yusuf Yaşar’ın yıllardır dilencilik yaptığını söyleyen Salih Yaşar, “Amcam çalınır korkusuyla parasını hep üzerinde taşırdı. Hastaneye getirildiğinde de parası kuşağındaki özel ceplerdeymiş. Hastaneye gelen görevliler parasını alarak bankaya yatırdı” dedi.(dha)