Dilencinin hesabı para dolu çıktı

Dilencinin hesabı para dolu çıktı
Dilencinin hesabı para dolu çıktı
Eskişehir'de belediye zabıta ekiplerinin düzenlediği dilenci operasyonunda yakalanan kadınlardan birinin üzerinden 7 bin 910 liralık banka hesap cüzdanı çıktı. H.T. adlı kadın dilencinin topladığı paraları bir banka şubesindeki vadeli hesabına yatırdığı belirtildi.

ESKİŞEHİR - Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri kentte dilencilere yönelik operasyon düzenledi. 43 mahalleyi kapsayan operasyonda cami önlerinde ve sokaklarda dilencilik yapanlar yakalandı. Zabıta karakoluna götürülen dilencilerin üzerlerinden madeni ve kağıt paralar çıktı. H.T adlı bir kadın dilencinin cebinden çıkan banka cüzdanında ise vadeli hesaba 7 bin 910 lira paranın yatırılmış olduğu görüldü. Zabıta müdürlüğü yetkileri H.T.'nin dilencilikten elde ettiği paraları bankadaki hesabına yatırdığını söyledi.

Yetkililer, dilencilerin halkın duygularını sömürerek haksız kazanç elde ettiğini belirtti. Dilencilere yönelik operasyonların sıklaşarak süreceğini ifade eden zabıta yetkilileri, "Bazı dilenciler, kendilerine yönelik operasyon yaptığımızı görünce birbirlerini cep telefonları ile arayıp uyarıyor. Bu duruma karşı da gerekli tedbirlerimizi almaya çalışıyoruz" dedi. DHA


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  Cami

  ,

  Banka

  ,

  operasyon

  ,

  lira

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/115876111587613

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gelecek - ShuiTa

  Kimisi vicdan sömürerek kimisi de akıl sömürerek geleceğini kurmaya çalışır. Neden vadeli hesaba yatırılmış 8 binlik bir para okuyanlara çok ve onur kırıcı gelir.

  Mağdur - GaletaUnu

  750 liralık harcı nasıl denkleştiririm hesabı yapıyorum ben de. Vay arkadaş. Mağduriyet ölçülerini merak etmeye başladım bu ülkede.

  8 bin lira - pampam

  üffff ne zenginmiş dimi?8 bin lira çok paraymış gibi sanki.Bakanların yurt dışında 1 gecede harcadıkları paraları unutmayalım.komik