Dilipak: Seks kasetleri klonlandı

Dilipak: Seks kasetleri klonlandı
Dilipak: Seks kasetleri klonlandı
Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, iddia ettiği 40 Ak Parti'li milletvekilinin kasetlerinin Uzanlar'a yönelik operasyonda ele geçirilen kasetlerden klonlandığını iddia etti.

Cemaatin kendisine cevap veremeyeceğini belirten Dilipak, "Eğer daha fazla açıklama yapmam gerekiyorsa daha fazla şey bildiğimi de onların bilmesi gerekir, bilmiyorsa da öğrenir" dedi. 

Tokat Kent Konseyinin düzenlenmiş olduğu, ' Sosyal Medya' konulu panele konuşmacı olarak katılan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, panel öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile ilgili sorusuna Dilipak, "Yolsuzluk ve rüşvet görünümlü siyasete ayar verme operasyonu yapılıyor. Gerekçesi yolsuzluk olarak da gösterilirse daha önce nasıl Ak Parti 'nin kapatılma davası da siyasi dava gibi gösterilmekte birlikte rejime bir müdahale ise bugünde daha önceden ordu içindeki derin yapılanma tarafından askerler kullanılarak siyasete müdahale ediliyordu. Şimdi paralel devlet diye bir şey çıktı. Paralel devlet polis operasyonuyla siyasete nizam vermeye kalkıyor. Böyle bir süreçten geçiyoruz" diye cevap verdi. 

O KASETLER KLONLANDI
Son köşe yazısında, 40 Ak Parti Milletvekilinin seks kaseti olduğuna dair iddialarda bulunan Dilipak, bu iddiasına şu şekilde açıklık getirdi: "Bu benim ilk defa ortaya attığım şeyler değil. Cem Uzan'ın çiftlik evinde bir arama yapılmıştı. Muhtemelen kendi kendini ihbar ederek emniyeti ya da TMSF yetkililerini o adrese yönlendirdi. Kasada 'gizli parası var' diye. O kasanın içinde çıktığı söylenilen kasetler var. O kasetler TMSF çevresindeki bazı kişiler tarafından, emniyet tarafından klonlandı. Bunların piyasada dolaştığını biliyoruz. Söz edilen kasetler öncelikle bunlar. Ya da ne biliyim abuk sabuk iddialar da ortaya çıkıyor. Hasan Karakaya'nın kızı Numan Kurtulmuş'un kaseti ya da başka bir gazeteci arkadaşın kaseti diye. Bunlarında düzmece oldukları, montaj oldukları görülüyor." 

CEMAAT BANA TEPKİ VEREMEZ
'Cemaat yanlış yapıyor' başlıklı son yazısıyla ilgili cemaatin kendisine tepki veremeyeceğini söyleyen Dilipak, şöyle konuştu: "Ben söylediğim şeyin arkasındayım. Eğer daha fazla açıklama yapmam gerekiyorsa daha fazla şey bildiğimi de onların bilmesi gerekir, bilmiyorsa da öğrenir. Bana kalsa bugünkü yolsuzluk operasyonu da aslında ortaya atılan isimlerle sınırlı değil. Ortaya atılan isimlerin bilardoda olduğu gibi vurduğu taşın vuracağı taşlar hesap edilerek 'bak bunu yakaladım, sen sen sen anladın demi. Ya benimle beraber olursun, yada ben sana gelirim' anlamında bunlar sembolik linklenen isimlere yönelik operasyonlardır diye düşünüyorum."


  http://www.radikal.com.tr/1167319116731914

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Neresi (P)AK? - icl

  Bu "gazeteciyi" onemli bir aktor haline getiren kosullar yaptigi is mi? Hayir? Gazetecilik olarak yaptiklari demokrasinin neresine katkida bulundu bu gune kadar? Iktidarla yatip kalkmasindan baska.

  Bu cemaat denen yapı - garigan

  Neredeyse her taşın altında çıkmaya başladı.Cemaatin ileri gelenleri bu yangını ağızlarının suyu aka aka izliyorlar.Oh olsun yaklaşımında oldukları çok aşikar.Görününür şekilde siyasi mücadele vermek yerine arka planda iş çevirmeyi seçtiklerine göre bunlar hayırlı insanlar degillerdir.Hukuk çerçevesinde kalınarak derhal geregi yapılarak bu yapı çökertilmelidir.Çok aleni bir şekilde niyetlerini belli ettiklerine göre bunlar ya kendilerini dev aynasında görüyorlar yada kendilerini bu ülkenin kaderini elinde tutan güç olduklarını dosta düşmana gösteriyorlar.Bunlara başaramayacaklarını ispatlamak herkesin boynunun borcudur.İktidar çevresinden biri yada birileri kötü işlere kalkışsa dahi adeleti tesis etmek bu ülkenin savcılarının hakimlerinin görevidir.Elin Amerika'sında ikamet edip buraya müdahale edenlerin görevi ve haddi degildir.

  Yaniltma isi - Ari Zerdüst

  Dilipak efendi AKP aklamak icin elinden ne geliyorsa ardina koymuyor.AKP saldiriyi aza indirmek icinde cemaata dilipak misali uyarida bulunuyor.Dogru ve vijdanli yöntem Ikisinin de ortak oldugu ve ikisininde kirli isler yaptigini topluma iyi aktarmaktir.birinin kuyruguna takilip,digerini ayiplamak toplumu aldatmaktir biline..!

  Farketmiyor - akrep93

  Is koltuk kavgasina dönüsünce insanlarin düstükleri durum içler acisi hale geliyor.Insanlar,bilhassa hakikaten müslümanligi tüm sartlariyla yasamaya çalisanlar umarim bu kepazeligi görürler.Kavganin her iki tarafi ve her iki tarafin taraftarlari da kendilerini dindar ilan eden kesim,ama su düstukleri duruma bakin.Her gün birbirlerine santaj göndermelerini duyuyoruz.Daha bildikleri varmista,beni konusturmasinlarmis ta.Üslüblara bakin.Bu koltuk sevdasi ne acayip birseymis,hakikaten insani dinden imandan çikariyor.Fotograf apaçik ortada,is kavgaya dönünce,hayatlarinin ilk sirasinda bulunan "din" hemen arkaya atiliyor.Iktidarin siyasi olarak bu yapilanmadan sikayet etmesi dogal,ancak bu yapiyi kuran da zaten kendileri degil mi?Kimsenin bu konuda soru sordugu yok.Iste laiklik burada önemli eger devlet isine dini karistirirsan,bu tip kavgalarda olan "inanç sistemi" ne oluyor?Bu tartismalardan en buyuk zarari da simdiye kadar kandirilmis gerçek müminlere oluyor.

  Kirlilik.... - akropol

  Kirlilik dort koldan asirlardir toplumlari sarmis durumda. Insan etkeni Doga Yasalarini evrimlesme boyutu itibari ile, dusunce ve arinmis vicdani bunyesinde birlestirip asamadigi surece bu bataklikta debelenip duracaktir. Zira insan her turlu ideolojik orgutlenmenin ta kendisidir. Hic bir seyi hep kendi disindan bekleme hakki yoktur. DNA mize bile nufus ermis bu binlerce yilin kirliligi ( Ki bize Doga'nin dayattigi Ego'dan kaynaklanmaktadir )bugunden yarina asilacak gibi degildir. Onun icinde toplumsallasmistur bu kotuluk. Gun " Acil cozum beklemeden " Insanlik Onurunun yasamin her alaninda ve aninda ayakta tutma mucadelesi gunudur. Aksi ise kusmek ve teslim olmak demektir.

  Dezinformasyon. - ahzap

  Sayın Dilipakın,Hüseyin Üzmezin marifetlerini kapamak için neler yaptığını biliyoruz.Sayın Dilipak ve ekibi sahteliği kolayca anlaşılacak seks kasetlerini sürüme sokmuş olamaz mı? Yolsuzluk,hırsızlık ve rüşvet delilleride böyle sahte diyebilmek için.

  Dili... (pak değil) - efeg27

  Bizde işler hırsızı korumak üzerine programlıdır buda kalmeşörlerden biri olarak gereğini yapıyor. Bunların dini imanı falan yok her şeyleri yalan ve para üstüne kurulu, bu adam müslüman olsa kul hakkı yenmeyeceğini, vicdanlı müslümanın hırsızlık yapmayacağını bilir ama değil, her şeyleri sahte... Paralel devletmiş? senin açığın olmasa paralel devlet ne yapabilir? çal, çırp, götür, indir sonra enselenince paralel devlet, dış mihraklar v.s görevden alınanlar cemaatçıymış! diyelimki öyleler, bunlar sizlerden daha müslüman kişiler, ne yapıyorlarsa Allah rızası için yapıyorlar, içlerinden hırsız, avantacı, rüşvetçi çıkmaz ama sizin gibileri böyle enselerler. Hırsızlığı hırsızlar korur zira kişi kendinden bilir TADINI...