Din dersine branş öğretmeni

Milli Eğitim Bakanlığı'nın İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yaptığı değişikliğe göre; ilköğretim kurumlarının dördüncü ve beşinci sınıflardaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersine branş öğretmenlerinin girmesi kesin hükme bağlandı.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı'nın İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yaptığı değişikliğe göre; ilköğretim kurumlarının dördüncü ve beşinci sınıflardaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersine branş öğretmenlerinin girmesi kesin hükme bağlandı.
Özel beceri ve yetenek gerektiren beden eğitimi, müzik, resim-iş, yabancı dil, iş eğitimi ve bilgisayar derslerine de öncelikle branş öğretmenleri girecek.
Resmi Gazete'de yayımlandı
Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre dördüncü ve beşinci sınıflarda uzun süredir sınıf öğretmenlerince verilen din kültürü ve ahlak bilgisi dersine öncelikli olarak ilahiyat fakültesi mezunlarının girmesi karar altına alınmış oldu. Yeni düzenlemeye göre; söz konusu derslerde ihtiyacın branş öğretmenlerince karşılanamaması durumunda da yükseköğrenimlerini söz konusu branşlarda yapmış sınıf öğretmenleri veya sınıf öğretmeni olup bu alanda hizmet içi
eğitim sertifikası almış öğretmenler dersleri okutacak. Bunun da mümkün olmadığı durumlarda sınıf öğretmenleri okutmaya devam edecek.


    http://www.radikal.com.tr/7501657501650

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.