Din Kültürü öğretmeni: Size tecavüz mübah!

Din Kültürü öğretmeni: Size tecavüz mübah!
Din Kültürü öğretmeni: Size tecavüz mübah!
Tokat'ta Din Kültürü Öğretmeni L.Y.İ'nin derste konuştukları gerekçesiyle kız öğrencilere "Zaten başınızı örtmüyorsunuz, size tecavüz de mübah, kötülük de mubah" dediğini belirten veliler şikayetçi oldu. Okul müdürü, öğretmen özür diledi, aramızda hallettik demekle yetindi.

RADİKAL - Tokat’ta Halil Rıfat Paşa Ortaokulu’nda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni L.Y.İ.’nin kız öğrencilere “Zaten başınızı örtmüyorsunuz, size tecavüz de mubah, kötülük de mübah” dediğini ileri süren veliler şikâyetçi oldu. Okul Müdürü Mahmut Demirbağ, “Biz olayı velilerimizle kendi aramızda konuştuk, öğretmen kendilerinden özür diledi” dedi.

Yeşilırmak Mahallesi’nde bulunan Halil Rıfat Paşa Ortaokulu’nda geçen pazartesi günü, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni L.Y.İ., yedinci sınıf öğrencilerinin seçmeli Kuran- ı Kerim dersine girdi.

Öğretmen L.Y.İ., iddiaya göre sınıfta bulunan toplam 17 kız ve erkek öğrencinin ders sırasında kendi aralarında konuşmasına kızarak, “Zaten başınızı örtmüyorsunuz, size tecavüz de mübah kötülük de mübah” dedi.'ÖZGECAN GİBİ OLURSUNUZ'

Ardından, Tarsus’ta öldürülen Özgecan Aslan için kentte düzenlenen eyleme katılan öğrencilere de iddiaya göre “Siz koşarak eyleme gittiniz. O toprağın altında, Fatiha okudunuz mu? Siz de Özgecan gibi olursunuz” ifadelerini kullandı.

VELİLER ŞİKAYET ETTİ

Kadın öğretmen L.Y.İ.’nin kendilerine yönelik bu sözlerine üzülen kız öğrenciler okul dönüşü olanları ailelerine anlattı. Çocuklarının anlattıklarından şoke olan aileler ertesi gün okula giderek öğretmen L.Y.İ.’den şikayetçi oldu.

Müdür yardımcısından kısa etekli öğrencilere 'taciz timi'

Okul Müdürü Mahmut Demirbağ ile görüşen veliler, bu konuda bilgi almak istedi. Okul Müdürü Demirbağ, bunun üzerine öğretmen L.Y.İ. ile görüştü, ardından velilere öğretmenin sözlerinin yanlış anlaşıldığını söylediğini ve özür dilediğini bildirdi.

VELİLER: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Müdür Demirbağ’ın açıklamalarından tatmin olmayan velilerden Fadime G. savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirterek şunları söyledi:
“Çocuklarımızın başı açık olduğu için ‘Size tecavüz mubah, siz de Özgecan gibi olacaksınız. Başınızı kapatacaksınız, açık olursanız elbette tecavüz ederler, siz bunu hak ediyorsunuz’ diye hakaret etmiş. Başları açık diye söylemiş. Yani 13 yaşındaki çocuğun başı açık diye böyle hakaret ediyor, seçmeli Kuran-ı Kerim dersinde. Ben de savcılığa gidip şikayette bulundum. Bu öğretmen bu okulda benim çocuğuma ders veremez.”

Türk Eğitim -Sen Şube Başkanı Hakan Akkaya, “Bu iddialar bize de geldi, inşallah doğru değildir. Savunacak hiç bir yanı yok, gerekli cezayı almasını biz isteriz” dedi.

Bu arada Halil Rıfat Paşa Ortaokulu Müdürü Mahmut Demirağ, “Biz olayı velilerimizle kendi aramızda konuştuk, öğretmen kendilerinden özür diledi” dedi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ: SORUŞTURMA BAŞLATACAĞIZ

Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da olayı duyduğunu ve velilerin şikayeti sonrası inceleme başlatacağını belirtti.
Mustafa TURAPOĞLU/DHA


  http://www.radikal.com.tr/131111213111127

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  REZALET.. - user993387

  Her alanda olduğu gibi eğitimde de bir numarayız! yeni türkiye .. yazık hepimize, çocuklarımıza gerçekten..

  değişiyoruz - user780623

  fark edilir bir şşekilde değişiyoruz. kadınların tecavüze uğraması meşrulaştırılıyor örtülü olmadığı için, birileri kendilerini iran rejimi içinde görüyor, uygulamalarını yapmaya çalışıyor. türkiyede olan şey çoğunlukçu bir REJİM, çoğulcu demokrasi yok. ve sanırım iktdar tüm vahşiliği ile sadece imamların, şeyhlerin, dincilerin iktidarı. kadın ölümlerinin bu kadar artmasına sebep ne olabilir ki....

  Isim - user386119

  Ya arkadas niye ismini vermiyorsunuz bu adamlarin? Bu veciz sozlerin sahibini bilmek istiyoruz..

  Ögremen özür dilemis, birde kravat takarsa iyi halden yirtar ..!! - baizzet1925_379

  Din dersi ögretmeni degil dini uygulayan bir seriatçi. Ortam, kanun, iktidar bu gibileri için ortami Uygun hale getirmis, o da firsat bu firsat diyerek içindeki hayalini kusmus.

  Yüz Karası - rawnerve

  Bir öğretmen böyle bir şeyi asla söyleyemez.Bu şahıs tecavüzü meşrulaştırmaktadır söylediği sözlerle,hem de sınıf ortamında! Acilen meslekten atılmalıdır.Bundan sonra çalışmaya devam edeceği her gün bizler için bir utanç kaynağı olacaktır.

  hesap - Sci_Cop

  Bu ve bu şahsın hayatın tüm alanlarındaki benzerlerinden, yani RTE rejimin tüm unsurlarından hesap sormayacak kimse iktidara talip olmasın. Vicdanlar çok rahatsız çünkü.

  Ya saraya atanir ya vali yapilir - ohabey

  Bu kafa artikkariyer basamaklarini hizla tirmaniyor. Kabustu gercek oldu.