Dinçer: Ödenek herkese verilsin

Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, eğitime hazırlık ödeneğinin 800 milyon liradan az olmamasını istedi. Dinçer, Eğitim-Sen ile MEB arasında, geçen yıl imzalanan Kurum İdari Kurulu Raporu'nda, eğitime hazırlık ödeneğinin 1. derecenin 4. kademesinde bulunan öğretmen aylığı düzeyine çıkarılmasının kararlaştırıldığını belirtti.

ANKARA - Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, eğitime hazırlık ödeneğinin 800 milyon liradan az olmamasını istedi. Dinçer, Eğitim-Sen ile MEB arasında, geçen yıl imzalanan Kurum İdari Kurulu Raporu'nda, eğitime hazırlık ödeneğinin 1. derecenin 4. kademesinde bulunan öğretmen aylığı düzeyine çıkarılmasının kararlaştırıldığını belirtti. MEB'in attığı imza ile bu kararı kabul ettiğini kaydeden Dinçer, şunları söyledi:
"1. derecenin 4. kademesindeki bir öğretmenin maaşı 800 milyon lira. Dolayısıyla bu yıl ödenmesi gereken miktar 800 milyondan az olmamak zorunda. Milli Eğitim Bakanı'na sesleniyoruz. Eğitime hazırlık ödeneğini, her dönem başı bir taksit olmak üzere iki taksit halinde almaya hazırız. Bu ödenek sadece öğretmenlere değil, eğitim camiasındaki hizmetli ve memurlara da verilmeli."